PREMIJER LIGA: Totenhem remizirao pred Beograd, Dijego Kosta dao tri komada Svonsiju (VIDEO)

13.09.2014. 15:40 20:42
Dijego Kosta
Dijego Kosta / Izvor: Beta/AP

U derbiju 4. kola Premijer lige Arsenal i Mančester siti podelili bodove (2:2), baš kao i Sanderlend i Totenhem. Sautempton razbio Njukasl.

U prvom meču 4. kola Premijer lige Arsenal je u derbiju kola na domaćem terenu remizirao sa Mančester Sitijem 2:2. Međutim, "šou" u ovoj rundi "ukrao" je Dijego Kosta, koji je Svonsiju dao tri gola od ukupno četiri Čelsija.

Gosti iz Mančestera poveli su u Londonu u 28. minutu pogotkom Aguera posle asistencije Navasa. "Građani" su otišli sa golom prednosti na odmor, ali je u nastavku ekipa Arsenala došla do svoje igre i uspela čak i da povede ali su Pelegrinijevi izabranici uspeli da osvoje bod na gostovanju u Londonu. Prednost gostiju anulirao je Vilšir u 63. minutu posle asistencije Remzija, a strelac prvog gola asistirao je za pogodak Sančeza u 74. minutu. Konačan rezultat susreta postavio je Demikelis u 83. minutu posle asistencije Aleksandra Kolarova

Ovo kolo Premijer lige obeležio je Dijego Kosta, napadač Čelsija pošto je sa tri gola sam, prvo izjednačio, a onda potpuno preokrenuo meč protiv Svonsija. Duel prve i druge ekipe na Ostrvu pripao je „plavcima“ - 4:2, a het-trik Koste, naturalizovanom Špancu je doneo sedmi gol!

Navijače Partizana interesuje najviše Totenhem, prvi gost u Ligi Evrope. "Pevci" su do pred kraj na severu-istoku Engleske vodili sa 2:1 protiv Sanderlenda, a onda je Kejn, autogolom u 82. minutu doneo izjednačenje "crnim mačkama".