PREMIJER LIGA: Čelsi siguran na startu!

18.08.2014. 22:51
FK Čelsi
FK Čelsi / Izvor: Beta/AP

Golovima Koste, Šurlea i Ivanovića "plavci" osvojili ceo plen na gostovanju Barnliju.

Njukasl - Mančester siti 0:2.

Utakmicom između Barnlija i Čelsija stavljena je tačka na prvo kolo ovosezonske Premijer lige. Londonski „plavci“ opravdali su ulogu favorita i uz malo poteškoća uspeli da slave u gostima novom premijerligašu 3:1. Istina, već u 14. minutu domaća ekipa stigla je do vođstva kada je Kurtou matirao Arfield. Samo što se stišala radost zbog postignutog gola, usledio je hladan tuš, posle asistencije Fabregasa Kosta je prekinuo golgeterski post i pogodio mrežu domaćih za 1:1. Samo četiri minuta kasnije, još jedan novajlija, Šurle pogađa za preokret „plavaca“ 2:1 takođe posle asistencije raspoloženog Španca. Do odlaska na odmor, sigurnu prednost svojoj ekipi obezbedio je kapiten reprezentacije Srbije, Branislav Ivanović koji je još jednom potvrdio svoju klasu.

U 83. minutu u igru je ušao Didije Drogba, koga su navijači pozdravili gromoglasnim aplauzom.

Bez obzira na to što je protivnik imao dva gola prednosti na svom kontu, fudbaleri Barnlija i u drugom poluvremenu nastavili su sa hrabrom igrom, ali ona na sreću Murinjovih izabranika nije dala željene rezultate. Sa druge strane igrači Čelsija sebično su čuvali stečenu prednost, ali se nisu libili da iskoriste svaku i najmanju šansu kako bi ugrozili gol protivnika. Ali po isteku 90. minuta na semaforu je stajalo 1:3.

FK Čelsi

Parovi 2. kola: Aston Vila – Njukasl, Čelsi – Lester, Kristal Palas – Vest Hem, Sautempton – Vest Bronvič Albion, Svonsi – Barnli, Everton – Arsenal, Hal Siti – Stouk, Totenhem – Kvins Park Rendžers, Sanderlend – Manlester Junajted, Mančester siti – Liverpul.