PREMIJER LIGA: Mata rastužio Liverpul u derbiju, Čelsi zadržao prednost

22.03.2015. 16:27 19:06
Huan Mata
Huan Mata / Izvor: Beta/AP

Španac postigao oba gola za Mančester junajted na "Enfild roudu". Domaći od 46. minuta igrali bez Džerarda.

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su Liverpul na "Enfild roudu" sa 2:1 u derbiju 30. kola Premijer lige. Ovo je druga pobeda "crvenih đavola" nad velikim rivalom ove sezone, pošto je krajem prošle godine bilo 3:0. Junak pobede je španski reprezentativac Huan Mata koji je dao oba gola, a posebno je lep drugi koji je postignut makazicama.

Od 46. minuta su domaći igrali sa desetoricom jer je Stiven Džerard dobio direktan crveni karton zbog gaženja Erere. Ipak, uzbuđenja nije nedostajalo, jer je u 69. minutu Danijel Staridž postigao prelep gol, ali on najviše ide na dušu golmanu De Hei. U trećem minutu nadoknade drugog poluvremena Mančester je mogao da ostvari i ubedljiviju pobedu. Dejli Blind je oboren u šesnaestercu, ali je golman Simon Minjole odbranio penal Vejnu Runiju.

Posle ovog poraza Liverpul je sve dalje od Lige šampiona, jer se nalazi na petom mestu na tabeli sa pet bodova manje od Mančester junajteda.

Čelsi je ostvario još jednu pobedu i sigurno juriša ka tituli, jer je zadržao šest bodova prednosti nad Mančester sitijem. Londonski tim je kao gost pobedio Hal 3:2. Poveli su gosti preko Azara i Koste već u devetom minutu, ali je 28. bilo nerešeno, a strelci su bili Elmohamadi i Ernandez. Konačan rezultat je postavio Lenon u 77. minutu. Za Čelsi su celu utakmicu odigrali srpski reprezentativci Nemanja Matić i Branislav Ivanović.