PREMIJER LIGA: Trijumf "đavola" na Vidićevom oproštaju (VIDEO)

06.05.2014. 22:43
Radost Nemanje Vidića i Džejmsa Vilsona
Radost Nemanje Vidića i Džejmsa Vilsona / Izvor: Tanjug

Na oproštaju kapitena Junajteda, možda je rođena nova zvezda ostrvskog fudbala. Mladi Džejms Vilson postigao je dva pogotka u svom debitantskom meču u Premijer ligi. U poslednjih dvadesetak minuta zaigrao i menadžer kluba sa "Old Traforda" Rajan Gigs.

Mančester junajted savladao je Hal rezultatom 3:1 u odloženom susretu 34. kola Premijer lige.

Na izmaku sezone za zaborav, meč protiv Hal sitija ostaće upamćen među navijačima Junajteda koji su se oprostili od najmanje jednog kapitena (Nemanje Vidića), a možda i drugog (Rajana Gigsa). Ova utakmica poslednja je koju je pred navijačima na „Old Trafordu“ odigrao nekadašnji kapiten reprezentacije Srbije Nemanja Vidić, koji na kraju sezone prelazi u Inter.

Iako nije počeo susret, srpski internacionalac je nakon povrede Fila Džonsa ušao u igru u 22. minutu, uz talas oduševljenja na tribinama.

Ipak, junak večeri bio je mladi Džejms Vilson koji je u svom debitantskom meču za seniorski tim postigao dva pogotka. Vilson je iskoristio dve asistencije Felainija u 31. i 61. minutu i nagovestio da je u Mančesteru rođena nova fudbalska zvezda. Rezultatsku neizvesnost u meč, u 63. minutu uneo je Metju Frajt sjajnim udarcem sa oko 25 metara.

Po mnogo čemu meč za pamćenje, uveličao je i menadžer "đavola" Rajan Gigs koji je u 70. minutu ušao u igru i pet minuta pre kraja asistirao Van Persiju za konačnih 3:1. Privremeni menadžer Mančestera je poput Vidića možda poslednji put nastupio kao igrač pred domaćim navijačima, a sasvim sigurno kao menadžer.