109.0132

PREMIJER LIGA: VBA dva puta vodio, Felaini i Blind sprečili novu bruku

20.10.2014. 23:02
Maruan Felaini postiže izjednačujući gol u meču protiv VBA u Premijer ligi
Maruan Felaini postiže izjednačujući gol u meču protiv VBA u Premijer ligi / Izvor: Beta/AP

Posle dve vezane pobede, Junajted ponovo posrnuo na gostovanju Vest Bromviču. Iako su igrali podređenu ulogu tokom najvećeg dela meča, domaći fudbaleri u dva navrata imali vođstvo, da bi gosti ipak izborili remi u završnici susreta.

Fudbaleri Vest Bromvič Albiona i Mančester junajteda odigrali su nerešeno 2:2 (1:0) u poslednjem meču osmog kola Premijer lige.

Iako su gosti bez Vejna Runija u sastavu imali znatno više prilika, VBA je bio konkretniji i svoje malobrojne prilike koristio. Domaći fudbaleri su dva puta vodili na "Hotorn" stadionu, ali nisu uspevali da zadrže prednost i izbore tri boda protiv favorizovanog protivnika.

Fudbaleri VBA slave vodeći gol u meču protiv Mančester junajteda u osmom kolu Premijer lige / Izvor: Beta/AP

Vest Bromvič je poveo već u osmom minutu igre fenomenalnim golom Sesegnona, kada je sa ivice šesnaesterca iz prve pogodio leve rašlje gola De Hee. Junajted je pokušao do poluvremena da stigne do izjednačenja, imao inicijativu, ali nije bilo prave šanse.

Ipak, na samom startu nastavka Maruan Felaini je svojim prvim golom u dresu "crvenih đavola" najavio preokret. I kada su svi da Junajted ipak stigne do tri boda, Beraino je iskoristio sjajnu kontru i dodavanje Branta u 66. minutu i doveo svoj tim do novog vođstva.

Međutim, da slavni klub iz Mančestera ne doživi još jednu (potpunu) bruku u ovogodišnjem Premijeršipu potrudio se Dejli Blind koji je u 87. minutu pogodio i sprečio domaćina da nanese prvi poraz mančesteru u Premijer ligi.