107.8514

Radnički naplatio dugove i srušio prvaka Evrope!

14.01.2015. 18:05 22:27
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde
Vaterpolisti Radničkog u finalu Kupa Srbije 2014. godine protiv Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Kragujevčani su u veoma izjednačenom susretu odigrali izvanredno poslednjih deset minuta meča u kojem nisu primili nijedan pogodak, dok su na drugoj strani do vrha napunili mrežu Barselonete.

Vaterpolisti kragujevačkog Radničkog savladali su šampiona Evrope Barselonetu rezultatom 12:7 (2:2, 4:4, 3:1, 3:0) u meču trećeg kola A grupe Lige šampionata.

Vicešampion Srbije i osvajač srpskog Superkupa je u prepunom kragujevačkom "Parku" stigao do vredne pobede u trećoj rundi grupne faze najjačeg evropskog klupskog takmičenja i revanširao se katalonskom timu za poraz u prošlogodišnjem finalu Lige šampiona. Kragujevčani su do pobede stigli u drugoj polovini utakmice. Posle izuzetno izjednačene igre i rezultat u prvom delu, Marko Ćuk je šest minuta pre kraja trećeg perioda doneo domaćinu prednost od 8:6.

Gosti su dva minuta pre poslednjeg odmora uspeli da prepolove prednost Radničkog, ali je zatim usledila furiozna završnica našeg tima koji je do kraja susreta postigao četiri pogotka, dok je odbrana bila nesavladiva, pa su Kragujevčani na kraju slavili ubedljiv trijumf (12:7).

Bio je to prvi trijumf Radničkog u ovogodišnjem takmičenju, posle ubedljivih poraza od Pro Reka (5:12) i Olimpijakosa (7:13).

Najefikasniji u redovima srpskog vicešampiona bio je Nikola Dedović sa tri pogotka, po dva su postigli Filip Trajković, Srđan Vuksanović i Marko Ćuk, dok su se po jednom među strelce upisali Dušan Marković, Josip Vrlić i Marko Petković. U redovima prvaka Evrope trostruki strelac bio je Gonzalo Ehenike, dok su po jedan pogodak postigli Felipe Perone Roha, Albert Espanjol Lifante, Mark Roka Barselo i Nemanja Ubović.

Drugi srpski predstavnik u Ligi šampiona, ekipa Partizana poražena je u Mađarskoj istim rezultatom od ekipe Solnoka.