30.05.2014. 13:53
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Srpski teniser plasirao se u narednu rundu takmičenja u Parizu.

Najbolji srpski teniser Novak Đoković savladao je Marina Čilića iz Hrvatske u trećem kolu Rolan Garosa sa 3:1 (6:3, 6:2, 6:7, 6:4), posle tri sata i 11. minuta igre. Novak u sledećem kolu čeka boljeg iz susreta Žo-Vilfred Conga - Jirži Janovič.

1. set

Iznenađenje na startu susreta, Čilić je uspeo da materijalizije prvu brejk šansu i tako povede sa 2:1. Đoković uspeva da se vrati u meč i u gemu broj šest oduzme servis hrvatskom teniseru i tako poravna na 3:3. Sa dva promašaja iz bekhenda i jednim sjajnim drop-šotom Đoković je stigao do tri brejk prilike u osmom, iskoristio je drugu i tako poveo sa 5:3. U narednom servis gemu Novak je uz malu sreću mreže došao do prve set lopte. As udarcem Novak je okončao ovaj deo igre posle 36 minuta.

2. set

Čilićeva igra osetno je splasnula na startu drugog seta, što je Novak znalački iskoristio i već u trećem gemu iskoristio prvu od dve brejk prilike, što mu je donelo prednost od 3:1. Hrvatski teniser nikako nije uspevao da povrati ritam sa početka susreta, pa je Đoković u sedmom gemu stigao do još jednog brejka. Novak je iskoristio četvrtu set loptu protiv 26. tenisera sveta i tako poveo sa 2:0 u setovima posle 73. minuta igre.

3. set

Turbulentan treći set u kom je Novak propustio da iskoristi pet brejk šansi u prva tri gema, a potom izgubio svoj servis u šestom delu igre. Zainatio se naš teniser i ri-brejkom odgovorio na izgubljen servis. Naredna dva gema oba tenisera osvojila su bez izgubljnog poena. Čilić je ipak osvojio ovaj set, posle bolje igre u taj-brejku, 7:2.

4. set

Posle napornog trećeg seta koji je trajao više nego prva dva kombinovano, Đoković je, činilo se, posle osvojena tri početna gema, bio na putu da lagano privede set kraju. Međutim, Čilić se nije predavao, strpljivo je čekao svoju šansu, koju je dočekao u sedmom gemu i tako neutralizovao deficit. U desetom gemu, hrvatski teniser je na svoj servis, duplom servis greškom omogućio Novaku da deveti put trijumfuje u isto toliko međusobnih duela.