ROLAN GAROS: Neka se spremi Nadal, "uragan" Nole oduvao Gaskea!

01.06.2015. 19:22
Novak Đoković na susretu protiv Rišara Gaskea
Novak Đoković na susretu protiv Rišara Gaskea / Izvor: Reuters

Đoković izborio plasman u četvrtfinale.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u četvrtfinale Rolan Garosa, pošto je u tri seta savladao Francuza Rišara Gaskea sa (6:1, 6:2, 6:3) posle dva sata i dva minuta igre. Njegov protivnik u narednoj fazi takmičenja biće Španac Rafael Nadal, koji je savladao Amerikanca Džeka Soka sa 3:1 u setovima (više o tom meču pročitajte OVDE). Ðoković je pobedom nad 21. teniserom sveta stigao do plasmana u 24. uzastopno četvrtfinale nekog gren slem takmičenja, a na kraju susreta imao je čak 47 vinera i 25 neiznuđenih grešaka, dok je taj odnos kod Gaskea bio 26/31.

A, kakav maestralan potez je izveo Gaske, od koga je Novak zanemeo, pogledajte OVDE.

TOK MEČA:

Start susreta na "Filip Šatrijeu" obilovao je brejk prilikama i drop šotovima srpskog tenisera. Novak posle čak devet uzalud potrošenih, koristi desetu šansu i oduzima servis Gaskeu, što mu je donelo prednost od 2:1. Prva tri gema trajala su famoznih 25 minuta, a do kraja seta postojao je samo jedan igrač na terenu. Nole je za 13 minuta od tog trenutka stigao do 6:1 i vođstva od 1:0 u setovima. Publika je definitivno zanemela.

Drugi set, trajao je identično kao i prvi, 38 minuta, uz doduše, jedan gem više. Novak je sa tolikom lakoćom osvajao poene i gemove, a Francuz je tek posle Đokovićeve serije od 9:0 u gemovima, uspeo da osvoji jedan na svoj servis. Do kraja seta uspeo je da upiše i drugi na semaforu, ali je kod 5:2, prepustio i pet brejk u meču, kojim je sa 6:2 osvojio drugi period igre.

U trećem setu, Gaske stiže do prvog brejka u sedmom gemu i smanjuje na 4:3, ali to je bilo sve što smo videli od 28-godišnjeg tenisera u Parizu. Đoković osvaja naredna dva gema i koristi prvu meč loptu na svoj servis, što mu je donelo 47. duel sa Rafaelom Nadalom.