ROLAN GAROS: Berdih je gledao u nebo, ali protiv NOLETA ništa ne pomaže! (FOTO + VIDEO)

02.06.2016. 15:27
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Reuters

Đoković se plasirao polufinale Rolan Garosa.

Maestralni Novak Đokovića savladao je Tomaša Berdiha za nešto više od dva sata sa maksimalnih 3:0 (6:3, 7:5, 6:3) i plasirao se u polufinale Rolan Garosa, 30 put uzastopno došao među četiri najbolja na gren slemovima. Srpski šampion je 24 put trijumfovao protiv Čeha u njihovih 26 dosadašnjih mečeva. Koliko je Berdih bio bespomoćan najbolje govori podatak da je često gledao u nebo i nadao se da će mu kiša pomoći da odloži eliminaciju iz Pariza. Konačno želja mu se ispunila sredinom trećeg seta, ali kad su sudija prekunule duel bio je ljut, jer je mislio da je konačno ušao u želejni ritam. Brzo se uverio da mu protiv Noleta ništa ne može...

A GDE SI TI POŠAO? Ovako je magični Nole „prošetao“ Berdiha (VIDEO)

Srpskom šampionu bilo je dovoljno samo 32 minuta da dođe u vođstva u setovima. Izjednačena borba vodila se do rezultata 3:3 kad je Nole ubacio u treću brzinu i dobio tri gema za redom.

U drugom setu Đoković je poveo sa 4:1, ali je došlo do malog opuštanja, što je Berdih iskoristio da izjednači na 5:5. Ipak, kad je bilo najvažnije Nole podiže nivo igre i dolazi do kapitalnog vođstva od 2:0.

U trećem setu pri rezultatu 3:3 zbog kiše, koja je neznatno pojačala, sudije su rešile da prekunu meč. Prekid je trajao samo nekoliko minuta. Nole je porazagovarao u svlačionici sa Bekerom i Vajdom, vratio se na teren i dobio tri gema u nizu što je bilo dovoljno za trijumf i plasman u polufinale.

Protivnik Novaka Đokovića  ili Tomaša Berdiha u polufinalu Rolan Garosa biće pobednik meča između Dominika Tima i Davida Gofana.