Marej režirao dramu, Novak u finalu Rolan Garosa!

06.06.2015. 12:35
Novak Đoković na Rolan Garosu
Novak Đoković na Rolan Garosu / Izvor: Beta/AP

U nastavku meča u Parizu, srpski teniser savladao Britanca sa 3:2. U finalu Rolan Garosa igraće protiv Stena Vavrinke.

Sad ima priliku. Novak Đoković je još jednom potvrdio epitet prvog favorita za osvajanje Rolan Garosa, jedinog gren slema koji mu nedostaje u kolekciji trofeja. Srpski teniser je u polufinalu pobedio Endija Mareja sa 3:2 (6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1), posle ukupno četiri sata i devet minuta. U finalu, u nedelju, od 15 časova najbolji svetski teniser će igrati protiv Stena Vavrinke, sa kojim ima pozitivan skor (17:3).

Podsetimo, meč je počeo u petak, ali je prekinut zbog najave nevremena a OVDE možete da pročitate šta se tada dešavalo na terenima u Parizu. Nastavak duela počeo je u 13 časova, a Marej je najavio dramu, pošto je u četvrtom setu znatno manje grešio od rivala. Tada je uspeo i da izjednači na 2:2.

Ipak, u odlučujućoj deonici viđena je potpuno druga slika. Đoković je izgubio samo jedan gem, a da će biti pobednik najavio je posle furioznog starta i serije od 3:0.

Novak Đoković i Endi Marej na Rolan Garosu
Novak Đoković i Endi Marej na Rolan Garosu / Izvor: Beta/AP

Šta se dešavalo tokom nastavka četvrtog i petog seta, pročitajte u nastavku teksta.

Peti set

Đoković prvi na servisu. Srbin pravi duplu grešku i dozvoljava Mareju da se približi na 40:30. Izjednačenje. Novak, ipak vodi sa 1:0. Marej servira, ali Đoković ima prednost od 30:0. Novi aut Mareja i tri brejk lopte za Đokovića. Ne koristi prvu, ali drugu da. Sada vodi sa 2:0. Odličan početak. Vodi Novak i sa 3:0 u setovima.

Marej koristi prednost servisa i smanjuje na 3:1. Takođe prekida Đokovićevu seriju u petoj deonici. Novak smečuje, i sada vodi sa 4:1. U petom gemu ostavlja protivnika na nuli. Nova greška Mareja. U šestom gemu, u kojem servira, dozvoljava Đokoviću da izjednači na 30:30. Srbin ima priliku za brejk. I koristi je. Vodi sa 5:1 i plasman u finale (njegovo treće na Rolan Garosu) je veoma blizu.

Srbin servira za pobedu. Vodi sa 40:0. As "broj osam" za konačnu pobedu. Po setovima je bilo 6:3, 6:3, 5:7, 5:7, 6:1.

Četvrti set

Očekuje nas nastavak meča. Trenutna temperatura u Parizu je 21 stepen. Novak sa nulom osvaja sedmi gem u četvrtom setu. Odličan nastavak za najboljeg svetskog tenisera i prvog favorita za osvajanje Otvorenog prvenstva Francuske. Sada vodi sa 4:3.

U osmom gemu servira Marej i dolazi do prednosti od 40:0. Posle razmene udaraca sa linije, Novak šalje lopticu u aut. Sada je 4:4 u četvrtom setu. Meč se nastavlja u "istom ritmu". U devetom gemu, Srbin vodi sa 40:0. Aut Mareja, sada Đoković vodi sa 5:4. Marej servira za ostanak u meču.

Britanac vodi sa 30:0, a posle Srbinovog auta, rezultat je 40:0. Novak smanjuje na 40:15. As za Mareja, za 5:5. Sada Đoković servira, i napada, Marej se brani. Ipak, Đoković pogađa mrežu, sada je 15:15. Preokret, Marej vodi sa 30:15. Đoković ponovo pogađa mrežu. Zatim i šalje lopticu u aut. Marej ima dve brejk lopte. Novak smanjuje na 40:30. Novak šalje lopticu u aut. Sada je 6:5 za Britanca koji servira za izjednačenje u setovima.

Marej blizu osvajanja četvrtog seta. Vodi sa 40:15. Ipak, pogađa mrežu i jedna set lopta manje. Ipak, u nastavku meča, Novak šalje lopticu u aut. Sada je 2:2 u setovima. Očekuje nas i peta odlučujuća deonica.