ROLAN GAROS: Troicki spasao čast Srba u Parizu

25.05.2015. 20:32
Viktor Troicki
Viktor Troicki / Izvor: Profimedia

Viktor se plasirao u drugo kolo pošto je bio bolji od Nemca Štrufa.

Posle prvog dana Rolan Garosa koji je bio uspešan za Srbiju, drugi je bio sušta suprotnost. Iz daljeg takmičenja su ispali Filip Krajinović (pogledajte OVDE) i Aleksandra Krunić (pogledajte OVDE). Čast Srba je odbranio Viktor Troicki koji je pobedio Žan Lenarda Štrufa iz Nemačke 6:2, 6:1, 6:7 (3:7), 6:1.

Prva dva seta je 33. igrač sveta dobio vrlo lako. U prvom je napravio brejk i poveo 3:0. Nemac je u tom delu imao čak šest brejk lopti, ali nije iskoristio nijednu. Drugi set je počeo dosta izjednačeno jer je Nemac imao tri brejk lopte, a Troicki je iskoristio tek sedmu gem loptu i poveo 1:0. Ipak, posle je bilo mnogo lakše, jer je Nemac izjrdnačio na 1:1 i to je bilo sve što je uradio u tom setu. Viktor je dobio pet gemova u nizu i poveo 2:0 u setovima.

Teniseri su u trećem setu čuvali svoj servis do devetog gema kada je Troicki napravio brejk i poveo 5:4. On je u narednom gemu servirao za pobedu i činilo se da se već tada nazirao kraj meča. Ipak, tako nije mislio Nemac, koji je uzvratio brejkom, a onda se ušlo u taj brejk. Tamo se Štruf bolje snašao. Poveo je 4:1, Troicki je smanjio na 4:3, ali je to bilo sve što je uradio.

Četvrti set je ličio na prva dva. Troicki je protivniku prepustio samo jedan gem i plasirao se u drugo kolo gde ga čeka Italijan Stefano Boleli.