RUTINA! Novak precrtao drugara na putu do pete titule u Melburnu

28.01.2015. 11:42
Novak Đoković
Novak Đoković / Izvor: Beta/AP

Posle dva sata Nole sa 3:0 (7:6, 6:4, 6:2) dobio Kanađanina Miloša Raonića odezbedivši polufinale protiv Stana Vavrinke.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković u Melburnu je u "prajm-tajmu" gledaocima na "Rod Lejveru" priredio još jednu kliniku. Još jednu demonstraciju kako teniser može da bude opušten, maksimalno koncentrisan i veoma "ubitačan" po protivnika. Novak je u četvrtfinalu dobio drugara Miloša Raonića 3:0 (7:6, 6:4, 6:2) i za finale i priliku da i peti put podigne pehar s Otvorenog prvenstva Australije igra protiv Stena Vavrinke.

Iako je prvi set bio koliko-toliko, bar rezultatski neizvestan, Novak je i u njemu kontorlisao veći deo seta. Svoje je servise lako dobijao, a kada je "provalio" šablom Kanađanina kraj se samo čekao.

Trebalo je Noletu malo da se zagreje... Kad je to uradio Raonić je mogao samo da razmišlja o putu u Dubaji gde se igra sledeći ATP turnir.

U drugom setu Novaku je bio dovoljan samo jedan brejk, da bi trećem, ispostaviće se i poslednjem, nervoza Raoniću bila veći problem od dobro "programiranog" Novaka. Česte greške ubrzale su kraj. Kraj koji se dogodio posle samo .. igre.

U polufinalu Novak u petak igra protiv Stena Vavrinke, koji je i dalje u igri za odbranu titule, titule do koje došao pobedivši Novaka u četvrtfinalu. Sada je sa 3:0 dobio Keija Nišikorija.