25.04.2015. 17:01 22:41
Petar Grbić (Partizan)u duelu sa Vukašinom Jovanovićem (Crvena zvezda)
Petar Grbić (Partizan)u duelu sa Vukašinom Jovanovićem (Crvena zvezda) / Izvor: MN Press

Crno-beli na pragu šampionske titule posle remija na stadionu "Rajko Mitić".

Šamarčinu koju je srpski fudbal primio „u zoru“ 148. večitog derbija nisu uspeli da zaleče fudbaler Crvene zvezde i Partizana. Večiti rivali u derbiju 24. kola remizirali su rezultatom 0:0, kojim su crno-beli praktično stigli na korak do osvajanja šampionske titule. Tim Zorana Milinkovića ima pet bodova prednosti i bolji međusobni skor od crveno-belih, što je u ovakvoj ligi prednost koja se teško sustiže.

Crno-beli su u potpunosti nadigrali komšije. Trener gostiju Zoran Milinković iznenadio je kolegu Nenada Lalatovića guranjem u špic Petra Grbića, koji je pravio pometnju u nesigurnoj poslednjoj liniji crveno-belih. Tim iz Humske je visokim presingom osujetio vezni red domaćina u pokušaju kreiranja ozbiljnih akcija, pa je Zvezda bila naterana na „dur sistem“, besomučno slanje dugih lopti ka napadačima.

U takvom odnosu snaga Partizan je nekoliko puta ozbiljno zapretio, a najbliži golu bio je posle šanse Stefana Babovića iz koje je teže bilo promašiti, nego postići gol. Crveno-beli su u drugom poluvremenu vratili koliko-toliko boju u lice, prenuli se pogotovo po ulasku Mihaila Ristića u igru, ali su promašaji Džošue Parkera i Luke Jovića značili i kraj iluzija domaćina o trijumfu.

Sa druge strane, Partizan je mogao već u Ljutice Bogdana da otvori šampanjac, ali je posle udarca Gregora Balažica kroz noge Predraga Rajkovića, Miloš Cvetković izbacio loptu sa gol linije. Crno-beli su imali još nekoliko situacija za matiranje večitog rivala, ali su verovatno zadovoljni i osvajanjem boda koji ih je približio finalnom cilju.

STADION: Rajko Mitić.

GLEDALACA: 44.120.

SUDIJA: Milorad Maži (Vrbas).

ŽUTI KARTONI: Jovanović, Kovačević (Crvena zvezda) – Volkov, Drinčić (Partizan).

CRVENA ZVEZDA: Rajković, Cvetković, Pavićević, Jovanović, Anđelković, Kovačević, Stojanović (Ristić), Lazović, Katai, Jović (Orlandić), Parker (Bosančić).

PARTIZAN: Ž. Živković, Bandalovski, B. Ilić, Balažic, Volkov, Drinčić, Brašanac, A. Živković, Babović, S. Ilić (Šaponjić), Grbić (Ninković).

Dešavanja sa stadiona "Rajko Mitić" mogli ste da pratite UŽIVO na Srbijadanas.com.

KRAJ

94. minut - Minijatura Andrije Živkovića, ali je posle odlične varke loše završio akciju.

92. minut - Poslednji adut Nenada Lalatovića je Petar Orlandić. Visoki napadač ušao je umesto Luke Jovića. Nikola Ninković je na terenu, izlazi Petar Grbić.

88. minut - Saša Marković zamenio je Darka Brašanca. Žuti karton za Aleksandra Kataija.

82. minut - Miloš Bosančić menja Džošuu Parkera.

79. minut - Pokušaj lazovića sa 20-ak metara, ponovo levom nogom, ali je lopta završila preko gola.

74. minut - Iznenadna šansa za domaćina. Ristić je dubinskim pasom "izbacio" Luko Jovića, mladi napadač je šutirao iz prve, ali mu je Živković "ušao u šut".

73. minut - Kapiten crno-belih Saša Ilić ustupa mesto na terenu Ivanu Šaponjiću. Grbić se vraća u vezni red, mladi napadač će biti najbliži Rajkoviću.

70. minut - Utakmica je nastavljena posle pauze od sedam minuta.

66. minut - Prva izmena pod oblakom dima. Saša Stojanović je izašao iz igre, Nenad Lalatović je poslao na teren Mihaila Ristića.

63. minut - Novi prekid utakmice zbog bakljade navijača Partizana na "jugu".

62. minut - Kakva šanza za Partizan! Gregor Balažic je posle kornera "savladao" Rajkovića, ali je Cvetković izbacio loptu sa gol linije.

61. minut - Grbić je povukao kontranapad, prebacio na desnu stranu do Andrije Živkovića, koji je asistirao Brašancu. Udarac veziste crno-belih Rajković je sproveo u korner.

58. minut - Cvetković je pronašao Parkera, a napadač Zvezde je glavom s ašest metara uputio loptu ka aut liniji umesto ka golu. Odlična prilika za crveno-bele koji su nešto življi u nastavku meča.

53. minut - Bez uzbuđenja u nastavku meča.

39. minut - Žuti karton za vezistu crveno-belih Aleksandra Kovačevića, koji je u startu oštro prekinuo kontranapad Darka Brašanca.

32. minut - Kakav promašaj Stefana Babovića! Saša Ilić je pronašao Babovića u srcu kaznenog prostora, a vezista crno-belih je neometan sa šest metara šutirao pored gola! Šansa utakmice...

23. minut - Konačno je Zvezda vezala nekoliko tačnih pasova, Darko Lazović je došao u poziciju da šutira sa 18 metara levom nogom, ali je Živko Živković paradom sprečio domaćina da povede.

19. minut - Petar Grbić je ponovo prevario Vukašina Jovanovića, ali je otišao sa loptom u gol aut.

17. minut - Crno-beli su apsolutni gospodari na terenu, ali bez šansi za gol. Zvezda nije uspela da poveže dve akcije.

9. minut - Opasan napad crno-belih, Rajković je ipak brži od Grbića.

7. minut - Pritisak Partizana, fudbaleri domaćina se u pojedinim trenucima brane panično.

5. minut - Bravo Mažiću! Žuti karton i za Vladimir Volkova zbog prigovora. Najbolji srpski sudija odmah je stavio do znanja da neće dozvoliti haos i na terenu.

3. minut - Žuti karton za Vukašina Jovanovića zbog oštrog starta nad Stefanom Babovićem.

18:42 - Utakmica je počela sa 42 minuta zakašnjenja!

18:37 - Utakmica će verovatno biti odigrana danas, iako je bilo predloga da se derbi odloži za 10 dana. Rezervni fudbalerii Zvezde izlaze na teren

Početak utakmice kasni zbog velike tuče navijača na istočnoj i severnoj tribini, o čemu možete da pročitate OVDE.  Sudija Milorad Mažić je povukao ekipe sa terena.