107.9304

SERIJA A: Roma slavila protiv "viole", Juventus pobedom otvorio novu sezonu Kalča

30.08.2014. 19:58 23:10
Žervinjo postiže gol u meču prvog kola Serije A protiv Fiorentine
Žervinjo postiže gol u meču prvog kola Serije A protiv Fiorentine / Izvor: Tanjug

"Vučica" je trijumfovala golovima Naingolana i Žervinja. Autogolom Biragija u 7. minutu, "stara dama " slavila je protiv Kjeva na otvaranju nove sezone.

U uvodnim mečevima nove sezone Serije A, fudbaleri Rome su u derbi meču prvog kola savladali Fiorentinu rezultatom 2:0, dok je šampion Juventus minimalnim trijumfom nad Kjevom započeo odbranu titule.

Rimljani su poveli nakon prodora reprezentativca Obale Slonovače Žervinja posle čijeg udarca je belgijski internacionalac Rađa Naingolan natrčao na loptu na ivici šesnaesterca i snažnim udarcem zakucao loptu u mrežu nemoćnog Neta. Konačan rezultat postavio je Žervinjo pošto mu je Naningolan uzvratio asistencijom u trećem minutu nadoknade i tako "vučici" doneo trijumf na startu šampionata.

Na premijeri u novoj sezoni Serije A, šampion Juventus opravdao je ulogu favorita i zabeležio pobedu protiv Kjeva. Sa prva osvojena tri boda "stara dama" krenula je u odbranu titule. Jedini pogodak na meču viđen je u 7. minutu kada je svoju mrežu zatresao Biragi. Do kraja susreta igrači Juventusa čuvali su poklon pogodak i po isteku 90. minuta slavili.

Fudbaleri Juventusa slave pobednički gol protiv Kjeva u meču prvog kola Serije A / Izvor: Tanjug