ŠIROM EVROPE: Tomovićeva Fiorentina razbila Inter i sela na čelo, Dortmund posrnuo pred novajlijom! (VIDEO)

27.09.2015. 14:37 14:38
Fudbaleri Fiorentine slave gol Nikole Kalinića
Fudbaleri Fiorentine slave gol Nikole Kalinića / Izvor: Beta/AP

"Neroazuri" bili prinuđeni da igraju bez svog najboljeg fudbalera Stevana Jovetića, koji se povredio na zagrevanju. Lacio preokretom stigao do tri boda u Veroni.

U derbiju šestog kola, ali po svemu, i dosadašnjeg toka Serije A, Fiorentina je na gostovanju Interu na "Đuzepeu Meaci" deklasirala domaćina rezultatom 4:1 i preuzela čelo tabele sa istim brojem bodova kao i do ovog kola stoprocentni sastav Roberta Manćinija. "Viola" je potpuno nadigrala "neroazure" u prvom poluvremenu, zahvaljujući fenomenalnom Nikoli Kaliniću koji je najpre iznudio penal već u 4. minutu, da bi do kraja prvog dela igre dva puta zatresao mrežu Handanovića.

Inter je od 31. minuta igrao sa igračem manje posle isključenja Mirande, ali je  na isteku jednog časa igre smanjio rezultat preko Maura Ikardija. Ipak, petnaest minuta pre kraja Kalinić je još jednim golom kompletirao trijumf gostiju za koje je u poslednjih dvadesetak minuta igrao srpski reprezentativac Nenad Tomović. Domaćin je bio značajno oslabljen na ovom meču s obzirom da se najbolji fudaler Intera u dosadašnjem delu sezone Stevan Jovetić povredio na zagrevanju.

Luiz Adrijano
Luiz Adrijano / Izvor: Beta/AP

Posle dve pobede, fudbaleri Milana su pretrpeli poraz. Đenova je u šestom kolu na svom terenu pobedila 1:0, a strelac je bio Džemaili u desetom minutu. Tim Siniše Mihajlovića je doživeo treći poraz u sezoni. Đenovljani su ostvarili tek drugu pobedu i tako pobegli iz opasne zone. Milan je od 42. minuta igrao sa desetoricom jer je Romanjoli dobio crveni karton zbog udaranja laktom.

Fudbaleri Lacija ostvarili su drugu pobedu u nizu, ovoga puta preokretom u drugom poluvremenu protiv Verone u gostima (1:2), čime su, nakon nešto lošijeg starta došli na petu poziciju, koja vodi u kvalifikaciju za Ligu Evrope. Naime, Verona je povela preko Helandera u 33. minutu utakmice i tim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu mnogo bolje su zaigrali Lacijali. Izjednačio je letošnje pojačanje Lukas Bilja sa bele tačke, da bi golom u 86. minutu vezista Marko Parolo doneo pobedu "neboplavo-belima", koji su put Rima krenuli sa tri boda u torbi.

Dortmundska Borusija je počela da gubi korak sa minhenskim Bajernom i to baš uoči velikog nemačkog derbija naredne nedelje. "Milioneri" su uspeli da preokrenu početno vođstvo novajlije Darmštata golovima Pjer-Emerika Obamejanga, ali kada se već činilo da će tri boda ostati na "Signal Iduna parku", turski internacionalac Susa je doneo zaslužen bod gostima (2:2). Ovo je drugi vezani remi Borusije, posle pet uzastopnih pobeda na startu šampionata.