14°C
29.04.2024.
117.1527
109.2537

SERIJA A: Jovetić sa dva gola spasio Inter protiv novajlije, Pjanić i Džeko srušili Juventus! (VIDEO)

30.08.2015. 20:23 14:38
Stevan Jovetić slavi gol u meču protiv Karpija
Stevan Jovetić slavi gol u meču protiv Karpija / Izvor: Beta/AP

U prvom ovosezonskom velikom derbiju "vučica" savladala šampiona Italije. Gostima dva crvena kartona.

Fudbaleri Rome savladali su aktuelnog šampiona Italije Juventus rezultatom 2:1 u derbi meču drugog kola Serije A. "Vučica" je na Olimpijskom stadionu savladala ekipu iz Torina prvi put u poslednje dve godine u šampionatu, odnosno tek treći put u poslednjih 12 mečeva u svim takmičenjima, a do trijumfa je stigla u nastavku igre. Posle 45 minuta bez pogodaka Miralem Pjanić je postigao prelep gol iz slobodnog udarca, ostavivši Đanluiđija Bufona ukopanog u mestu.

Samo pet minuta kasnije rezervni golman Juventusa Rubinjo je isključen, da bi deset minuta pre kraja Edin Džeko postigao svoj prvi gol za Romu od dolaska iz Mančester sitija, pošto se odlično snašao u petercu "Stare dame". Prethodno je i Patris Evra isključen zbog drugog žutog kartona, pa je ​ishod utakmice tada praktično bio poznat.

Ipak, u završnici je Paulo Dibala uspeo da smanji rezultat pogotkom u 87. minutu, ali vremena za promenu rezultata više nije bilo.

Drugi derbi dana obeležila je borba Gonzala Iguaina i Edera za epitet igrača utakmice u duelu Napolija i Sampdorije (2:2). Argentinac je doneo Napoliju prednost od dva gola posle 39 minuta igre, ali su napolitanci u nastavku potpuno stali i dozvolili Sampdoriji da na isteku jednog časa igre preko Edera za samo dva minuta poravnali rezultat za podelu bodova na kraju.

Gonzalo Iguain postiže gol u meču protiv Sampdorije
Gonzalo Iguain postiže gol u meču protiv Sampdorije / Izvor: Beta/AP

U večernjim mečevima viđeno je nekoliko veoma interesantnih rezultata. Kjevo je deklasiralo Lacio rezultatom 4:0, a za epitet igrača utakmice borili su se Alberto Paloski sa dva gola, odnosno slovenački internacionalac Valter Birsa koji je pored gola upisao id ve asistencije. "Neboplavima" ništa nije polazilo za nogom, pa tako ni Dušanu Basti koji je zamenjen na poluvremenu kada su domaćini već imali kapital od tri gola. Sergej Milinković-Savić meč je presedeo na klupi.

Inter je posle prvog poluvremena imao prednost novim golom Stevana Jovetića u 35. minutu protiv Karpija, ali je novajlija u ligi deset minuta pre kraja izjednačio pogotkom Di Gaudija. Ipak, bivši fudbaler Partizana je dva minuta pre kraja regularnog dela još jednom zatresao mrežu domaćina sa bele tačke.

U duelu dva nekadašnja fudbalera Crvene zvezde na kraju se radovao Darko Lazović koji je odigrao poslednjih dvadesetak minuta u pobedi Đenove od 2:0 protiv Verone reprezentativca Srbije Boška Jankovića, koji je zamenjen tri minuta pre ulaska Lazovića.

U još jednom "malom srpskom derbiju" Torino Nikole Maksimovića (odigrao ceo meč) i Alena Stevanovića (presedeo na klupi) bili su bilji od Fiorentine za koju je svih devedeset minuta igrao Nenad Tomović (3:1). Gosti su poveli pogotkom Markosa Alonsa već u 10. minutu i čuvali prednost sve do 67. kada je usledila furiozna serija "bikova" koji su za 11 minuta postigli tri gola i upisali drugu pobedu na startu šampionata.

Uroš Đurđević presedeo je ceo meč u minimalnoj pobedi svog novog kluba Palerma na gostovanju Udinezeu (1:0).