ŠIROM EVROPE: Mesi i Suarez ne daju titulu, Dortmund drži korak

30.01.2016. 17:26 14:38
FK Barselona
FK Barselona / Izvor: Reuters

Čak šest golova viđeno u duelu Verdera i Herte, Dortmund bolji od Ingolštadta. Barsa napravila preokret u derbiju sa Atletikom.

Derbijem Barselona - Atletiko Madrid otvoreno je 22. kolo španske Primere, a slavio je domaćin. Iako je ekipa Dijega Simeonea povela, na kraju prvog poluvremena je bilo 2:1 za domaćina. To je bio ujedno i konačan rezultat meča na "Kamp Nouu", tako da je sada Barsa na prvom mestu sa 51 bodom iz 21 meča. Atletiko je na drugom mestu sa 48 bodova. Samim tim, napravljen je značajan korak u odbrani titule.

Već u desetom minutu poveo je Atletiko golom Kokea, ali su Lionel Mesi i Luis Suarez u 30. i 38. minutu doneli radost domaćinu. Barsi je posao da sačuva prednost bio olakšan, pošto je u 44. minutu Filipe Luis dobio crveni karton. U 65. Dijego Godin je dobio drugi žuti, tako da je njegov tim kraj utakmice dočekao sa devetoricom na terenu.

BAŠ OVAJ ĆE SE PAMTITI: Pogodite koliko su Mesi i Ronaldo zajedno dali golova (VIDEO+FOTO)

Odigrano je nekoliko utakmica u 19. kolu Bundeslige Nemačke, a najviše golova je "palo" u meču odigranom u Bremenu. Na kraju, Verder i Herta su odigrali nerešeno - 3:3. Osim pomenutih timova bez pobednika odigrali su i Augzburg i Frankfurt, s tim da u ovom meču nije bilo golova. Borusija iz Dortmunda je sa 2:0 pobedila Ingolštadt, a oba gola postigao je Pjer-Emerik Obamejang u drugom poluvremenu. "Milioneri" su na taj način koliko-toliko zadržali korak za vodećim Bajernom. Sve vreme za Borusiju je igrao Neven Subotić

U ČELSIJU GUŽVA: Stigli Brazilac i Amerikanac

FK Borusija Dortmund
FK Borusija Dortmund / Izvor: Reuters

Bajer je sa 3:0 pobedio Ingolštadt, uz dva gola Čičarita. Darmštadt je kao domaćin poražen od Šalkea, sa 2:0, s tim da je Slobodan Rajković sve vreme bio u poraženom timu.

LESTER ŽELI TITULU: Kupovinom napadača oboren klupski transfer rekord