ŠIROM EVROPE: Juventusu pripao "derbi Italije", Mesi golčinom najavio preokret (VIDEO)

28.02.2016. 17:16 14:38
Leonardo Bonući
Leonardo Bonući / Izvor: Reuters

Mančester junajted u derbiju Premijer lige pobedio Arsenal sa 3:2. Na "Nou Kampu" Barsa pobedila Sevilju.

Utakmica između Mančester junajteda i Arsenala, na "Old Trafordu" opravdala je epitet derbija, a na kraju su se radovali domaćini. Rezultat je bio 3:2, u korist "đavola" Luja van Gala (njegovu lošu glumu pogledajte OVDE), a posebno se istakao mladi napadač Markus Rašford. Momak koji ima samo 18 godina dao je dva gola i imao jednu asistenciju, što je ulepšalo njegov debi. Osim Rašforda, strelac za Junajted bio je Ander Erera. Kada je reč o "tobdžijama", istakao se Mesut Ozil, golom i asistencijom Daniju Velbeku. Na kraju utakmice, Rašford (mesto ustupio Januzaju u 80. minutu), svi su aplaudirali Rašfordu, čak i nekadašnji menadžer Junajteda i živa legenda Junajteda, Aleks Ferguson

Hrvata Šarića su vređali u Vršcu, ali je on ODAO PRIZNANJE navijačima Zvezde

U isto vreme završen je i duel Totenhema i Svonsija u kojem je bolji bio tim sa "Vart Hart Lejna", sa 2:1Posle ovog meča, Lester je i dalje prvi sa 56 bodova, dok je Totenhem drugi sa 54. Arsenal je ostao na trećoj poziciji, sa 51 poenom, pa je Junajted ovako napravio uslugu "lisicama" (kao i "pevcima") pošto je barem malo odvojio "tobdžije". Ekipa Luja van Gala je peta sa 44 boda.

LIGA KUP: Kabaljero zaustavio "crvene" u penal seriji, trofej za Siti

U Španiji, Barselona je napravila preokret i savladala Sevilju sa 2:1. Poveli su gosti iz Andaluzije, golom Vitola u 20. minutu, ali se na izjednačenje nije dugo čekalo. U 31. minutu Lionel Mesi (35 utakmica ove sezone i 33 gola) je odlično izveo slobodan udarac (pogledajte OVDE), za 1:1, da bi Đerar Pike doneo preokret u 48. minutu. Posle ove pobede, lider na tabeli, Barsa ima šest bodova više od Atletiko Madrida

PENAL ZA PARTIZAN ILI NE? Navijači Zvezde OKAČILI snimke kojim tvrde da nema faula (VIDEO)

U Seriji A, dan je počeo utakmicom bez golova, Palerma i Bolonje. Igrali su i "davljenici", Karpi i Verona. "Fenjeraš" Verona je izgubila od Udinezea sa 2:0, dok su pretposlednji Karpi igrao nerešeno sa Atalantom - 1:1

U novom izdanju "derbija Italije" Juventus je u Torinu pobedio Inter sa 2:0, a vodeći gol postigao je Leonardo Bonući posle katastrofalne reakcije odbrane "neroazura".

Na 2:0 povećao je Alvaro Morata, sa bele tačke. Gosti iz Milana su u završnici imali nekoliko prilika, ali nije bilo gola za njih.

Za Inter je od 56. minuta igrao i Adem Ljajić. Reprezentativac Srbije je imao odličnu priliku u poslednjim minutima, ali bez rezultata.