SL: Lalatovićeve "zebre" slavile u derbiju, Nišlije vezale pet remija!

27.09.2015. 17:35 18:40
Nenad Lalatović, trener Crvene zvezde
Nenad Lalatović, trener Crvene zvezde / Izvor: MN Press

Borac savladao Vojvodinu i na kratko stigao do trećeg mesta na tabeli. Metalac slavio u Beogradu.

Fudbaleri Borca savladali su Vojvodinu rezultatom 4:2 (2:1) u "malom derbiju" 11. kola Super lige Srbije. "Zebre" su imale više od igre na stadionu kraj Morave i zasluženo slavili pobedu kojom su, makar na kratko, do kasnog popodneva, stigli do treće pozicije na tabeli, preskočivši "lale", ali i Partizan koji je nešto kasnije slavio na Vračaru protiv Voždovca (više o tom meču pogledajte OVDE).

Tim Nenada Lalatovića su do pobede golovima vodili Srđan Vujaklija u 11, Filip Knežević u 22. i 70, odnosno, Dušan Mićić u 88. minutu, dok su za goste iz Novog Sada strelci bili Aleksandar Paločević u 29. i Mirko Ivanić u 48. minutu. Tako su gosti ostali bez pobede i u trećoj uzastopnoj utakmici u šampionatu.

Metalac je na Banjici kao gost savladao Rad rezultatom 1:0 i izjednačio se po broju bodova sa "građevinarima". Gol odluke postigao je Nemanja Mladenović u 15. minutu. Mnogo manje sreće sa golovima nego u prva dva susreta imali su gledaoci na meču na niškom "Čairu" gde su domaći Radnički i Jagodina igrali bez golova. "Ćurani" nisu uspeli da trijumfuju ni u trećoj uzastopnoj utakmici, zabeleživši čak peti remi u poslednjih sedam utakmica na kojima su poraženi samo jednom, ali i dalje drže poslednje mesto na tabeli. Sa druge strane, domaćin je petim uzastopnim nerešenim ishodom sve dalje od vrha tabela u kojem je bio na startu sezone.