SL: Metalcu i Zvezdi pobeda ostala na prečki i stativi

26.07.2015. 18:35 22:03
FK Crvena zvezda
FK Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Bez pobednika i golova u utakmici 2. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde došli su u Gornji Milanovac, na gostovanje Metalcu, ali na kraju pobednika nije bilo. U utakmici 2. kola Superlige Srbije nije bilo ni golova, ali je moglo da ih bude. Fudbaler Metalca Nemanja Mladenović pogodio je prečku i stativu, dok je štoper Zvezde Mamadu Mbođ pogodio prečku, tako da oba tima imaju za čime da žale.

Meč u Gornjem Milanovcu došao je posle "famoznog" prvog kola. Crveno-beli su sa 6:2 pobedili OFK Beograd, dok je Metalac izgubio od Partizana, a u javnosti je počelo da se sumnja u regularnost ovih mečeva. Pokrenute su i istrage.

Šef stručnog štaba gostiju Miodrag Božović od početka je ukazao poverenje Džošui Parkeru kao najisturenijem, dok je na golu bio Damir Kahriman. Samo u uvodnim minutama meča u Milanovcu je Zvezda bila dominantnija, pa je u trećem minutu reprezentativac Antigve i Barbude pokušao glavom. Postepeno je ekipa domaćina preuzimala inicijativu, pa je Nemanja Mladenović u 10. minutu pogodio prečku (pogledajte OVDE) , a u nastavku je Dejan Đenić promašio loptu na desetak metara. Iz kaznenog prostora pokušao je i Saša Nikodijević, ali je pogodio Kahrimana.

U Zvezdinoj odbrana je "duvala promaja", igrači Nenada Vanića su stvarali prilike, pretili Kahrimanu, dok na drugoj strani se sve svodilo na udarce sa distance. Pokušavali su Vukan Savićević, Aleksandar Kovačević i Luis Ibanjez, ali je Nemanja Belić hvatao loptu. U kazneni prostor međutim, nisu mogli da uđu.

Na početku drugog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja, a u 62. minutu šansu je dobio Luka Jović. Mladi napadač Zvezde dobio je šansu umesto Aleksandra Kovačevića, ali to nije dalo rezultata. Božović je želeo da olakša posao Parkeru do koga lopte nisu stizale i koji nije predstavljao opasnost za domaćina. Jović je imao dobre prilike da savlada Belića, ali je u jednoj golman Metalca bio uspešniji. U drugoj je Jović bio neprecizan, prebacivši loptu preko prečke.

Onda se "zakuvalo". U samoj završnici Mbođ je prebacio golmana Nemanju Belića, ali se lopta odbila od prečke. Nedugo zatim, Mladenović je ponovo bio u prilici da postane junak, ali je posle šuta sa desne strane, sa desetak metara pogodio stativu.

U svakom slučaju, Zvezdi će u lošem sećanju ostati premijerno gostovanje u Gornjem Milanovcu. Takođe, strateg crveno-belih Božović ima razloga za brigu. Već posle dva kola zaostatak za Partizanom je dva boda, a igra ne može nikako da raduje. U odbrani je bilo mnogo konfuzije, a stvoreno je malo šansi. Uz Jovića najopasniji u timu Zvezde bio je defanzivac Luis Ibanjez, koji je uglavnom pokušavao iz prekida.

Sledeće nedelje Zvezda će dočekati niški Radnički, dok će Metalac gostovati Jagodini.

U nastavku teksta pročitajte šta se dešavalo iz minuta u minut, a OVDE izjavu Božovića

KRAJ UTAKMICE

Igra se još četiri minuta.

90+1. minut - Opet Mladenović pogađa okvir gola. Sada stativu.

89. minut - Sudar Kataija i Butorca. Obojica su na zemlji. Ali lopta je za Zvezdu. Ibanjez izvodi slobodan udarac, Mbođ sa dva metra pogađa prečku.

81. minut - Centrira Savićević sa desne strane. Jović pokušava glavom sa nekoliko metara, ali krajnjim naporom Belić brani.

80. minut - Ofsajd Milovanovića. Nema opasnosti za Kahrimana. U narednom napadu, ispred Mladenovića interveniše Ibanjez.

70. minut - Prva velika šansa za Zvezdu u nastavku. Katai prolazi po desnoj strani i centrira. Jović sa pet metara prebacuje gol.

68. minut - Šta propuštaju igrači Metalca. Nikodijević prolazi po desnoj strani, lopta dolazi do Merdovića koji šutira katastrofalno, paralelno sa gol linijom. Mnogo sreće za Zvezdu.

65. minut - Ibanjez sa desne strane. Ne centrira već "gađa" dalji ugao. Neprecizan je.

64. minut - Izmena u Metalcu. Umesto kapitena Ivanovića na terenu Luković.

62. minut - Božović izvodi Kovačevića i pojačava napad. Šansu dobija Jović

56. minut - Ibanjez sa 20-ak metara odlično izvodi slobodan udarac, ali lopta odlazi metar pored gole.

53. minut - Merdović i Mbođ "jedan na jedan". Senegalac uspešniji.

50. minut - Nikodijević pravi prekršaj. Lopta za Zvezdu.

Kasni početak zbog bakljade navijača Zvezde.

Izmene u Zvezdi. Umesto Cvetkovića Petković, a umesto Gavrića Vered.

POČINJE DRUGO POLUVREME.

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45+1. minut - Ivanović obara Ibanjeza i dobija žuti karton. Pokušavaju Argentinac i Kovačević, sa 30-ak metara, ali su njihovi udarci izblokirani.

43. minut - Đenić prolazi po desnoj strani, ali Mbođ izbija loptu u korner. Dobra prilika za Metalac. Bukorac pokušava iz neposredne blizine. Nema gola.

39. minut - Đenić pokušava da ubaci loptu u kazneni prostor, ali Kovačević skreće loptu u korner. U nastavku akcije nema opasnosti po gol Zvezde.

37. minut - Kovačević sa 30 metara pokušava, ali Belić hvata. Zvezda pokušava samo udarcima sa van kaznenog prostora. U 16 metara Metalca ne može da uđe.

31. minut - Savićević sa iste razdaljine, ali lopta odlazi preko gola.

29. minut - Ristić pokušava sa 20 metara, lopta ide u okvir gola, ali golman Metalca brani.

28. minut - Faul u napadu ispred gola Kahrimana. Lopta za Zvezdu, ali u nastavku akcije Sedlar u kaznenom prostoru uspešniji od Parkera.

21. minut - Jovanović se kliza, Nikodijević ulazi u kazneni prostor i šutira snažno sa desetak metara. Lopta pogađa Kahrimana, koji je uz manje probleme ipak umiruje. Za sada Metalac ima bolje prilike.

18. minut - Jovanović prekršajem zaustavlja kontru Metalca. Sudija Glođović pokazuje prvi žuti karton na utakmici.

15. minut - Igra se otvoreno. U ovim trenucima igra se na polovini Zvezde. Korner sa leve strane, na kratko gužva u kaznenom prostoru Zvezde, ali su se igrači domaćina spetljali.

10. minut - Kakva prilika za Metalac. Pokušava Mladenović sa 25 metara, ali lopta pogađa prečku (pogledajte OVDE). U nastavku akcije, Đenić na deset metara od gola Kahriman, ali lopta mu prolazi kroz noge. Ponovo gosti imaju sreće.

3. minut - Ibanjez centrira sa desne strane, sa 30-ak metara. Glavom pokušava Parker, ali golman Metalca Belić hvata loptu bez većih problema.