SUPERLIGA SRBIJE: Partizanova pobeda u "minut do 12", heroj je Lukić (VIDEO)

08.08.2015. 21:00
Saša Lukić
Saša Lukić / Izvor: MN Press

Crno-beli pobedili Spartak sa 2:1.

Fudbaleri Partizana nastavili su sa pobedama pred svojim navijačima. Posle trijumfa nad Steauom u kvalifikacijama za Ligu šampiona, pred crno-belima "oružje" je položio i Spartak. U utakmici 4. kola Superlige Srbije, ekipa Zorana Milinkovića je slavila sa 2:1 i na taj način se iskupila za poraz u Novom Pazaru, u prethodnom kolu.

Strelac vodećeg gola je bio Valerij Božinov, ali je junak pobede bio Saša Lukić koji je u poslednjem minutu meča postigao prvenac u seniorskoj konkurenciji. Jedini gol za goste dao je Vladimir Torbica, u 59. minutu sa bele tačke. Nakon ovog trijumfa, Partizan je na prvom mestu sa devet bodova, ispred Javora i Borca koji imaju isti broj poena.

Iako je šef struke crno-belih Zoran Milinković najavio tri-četiri promene u odnosu na utakmicu kvalifikacija za Ligu šampiona, bila je samo jedna. Saša Lukić je bio starter umesto Marka Jevtovića. Najjači sastav i početna ofanziva veoma brzo su se isplatile.

Već u 7. minutu, Abubakar Oumaru je pokušao glavom, a u nastavku akcije Saša Lukić snažnim šutem testirao golmana gostiju Budimira Janoševića, pogodivši prečku. Nakon novog kornera, Valerij Božinov je pogodio mrežu, sa dva metra. Stefan Babović je izveo slobodan udarac sa leve strane, a lopta je došla do Bugarina koji ju je lagano sproveo u mrežu (pogledajte OVDE). Igrao se 8. minut.

Trener Subotičana Stevan Mojsilović je na početku meča u Humskoj bio na "udaru" navijača Partizana. Dočekan je uvredama, odnosno skandiranjem "pi... ciganska", a samo je otpozdravio publici.

Podsetimo, dan ranije, u najavi utakmice, Mojsilović je rekao sledeće:

- Kada jednog dana budem bio trener Crvene zvezde onda ću reći da Crvena zvezda uvek ide na pobedu protiv Partizana i da treba da mu da pet golova.

Takođe je rekao da očekuje da ga navijači Partizana vređaju jer kako je rekao " kerovi laju kada osete opasnost i da se neko približava njihovoj kući".

Nešto kasnije, Stefan Ilić je pripretio Živku Živkoviću, ali promene rezultata nije bilo. Na drugoj strani, u 21. minutu Božinov je snažno šutirao, ali je Janošević odlično zaustavio šut sa 16 metara. U 29. minutu, Stefan Milošević je pokušao sa 20-ak metara, ali bio neprecizan. Za svaki slučaj, golman Partizana Živković se bacio.

U završnici poluvremena, Živković je proigrao Oumarua koji je zaustavljen u poslednjem trenutku, ali je lopta došla do Božinova. Bez oklevanja Bugarin je šutirao sa 15 metara, ali je lopta okrznula prečku.

Na početku drugog poluvremena, Oumaru je propustio da realizuje izglednu priliku. Posle kornera sa desne strane, glavom je sa dva metra prebacio gol. U 55. minutu, odlična akcija Partizana nije bila realizovana. Božinov je proigrao Živkovića koji je u kaznenom prostoru "zalomio" čuvara, a zatim šutirao. Ipak. Janošević je odbranio. Ubrzo je Božinov ustupio mesto Saši Iliću, a obojica su dobili aplauze.

U 58. minutu, dosuđen je penal za Spartak. Posle sumnjive situacije (pogledajte OVDE), sudija Petar Piper je pokazao na belu tačku, a Dornelasu žuti karton. Siguran izvođač je bio Vladimir Torbica. U nastavku meča, bilo je veoma uzbudljivo. U redovima Partizana šansu su dobili i Ivan Šaponjić i Nikola Trujić, a domaćin je krenuo u totalnu ofanzivu. Andrija Živković je pogodio prečku, a Šaponjić imao dve izgledne prilike. Na drugoj strani, Subotičani su povremeno pokušavali iz kontranapada.

Na početku sudijske nadoknade, i domaćin je tražio penal zbog starta Daniela Farkaša nad Nikolom Trujićem, ali sudija Piper nije ništa svirao. U trećem minutu nadoknade, ponovo je pokušao Živković ali je Janošević loptu koja je išla pod prečku izbacio preko gola. Onda je u petom minutu Saša Lukić sa pet metara pogodio mrežu gola Spartaka.

U narednom kolu koje je na programu u sredu, Spartak će biti domaćin Jagodini, a Partizan u derbiju kola gostovati Vojvodini (21:00).