SP: "Kenguri" namučili "Delfine", Srbija ipak u četvrtfinalu

31.07.2015. 12:30
Vaterpolisti Srbije
Vaterpolisti Srbije / Izvor: MN Press

Naši vaterpolisti pobedili Australiju i plasirali se u doigravanje.

Sastali su se vaterpolisti Srbije i Australije u trećem kolu Svetskog prvenstva u Kazanju, i uspeli da opravdaju očekivanja meča oveko velikog takmičenja. Naša reprezentacija ima besprekoran učinak u prva dva kola, nakon pobeda nad Japanom i Crnom Gorom. Uspeli su naši vaterpolisti da, nakon velike borbe i rezultatske klackalice, teže nego što je očekivano savladaju selekciju Australije 10:9 (3:2, 2:2, 1:4, 4:1).

Pobeda bi naše vaterpoliste poslala direktno u četvrtfinale, i dala zagarantovanih tri dana odmora pred meč doigravanja. Protivnika u četvrtfinalu moraćemo da sačekamo do večeras kada u bazen ulaze Italija i Sjedinjene Države.

Australija je već u prvom minutu meča došla u vođstvo preko. Naši vaterpolisti uspeli su sa tri uzastopna gola da preokrenu rezultat na tri minuta do kraja prve četvrtine, da bi do kraja četvrtine Australijanci smanjili prednost na 3:2, što je i bio konačan rezultat prve deonice.

Već na početkom druge četvrtine Janger postiže pogodak za rezultatsku ravnotežu. U početnih tri minuta srpski "delfini" nisu uspeli da ozbiljnije priprete golmanu "kengura", sve do prelepog pogotka Filipa Filipovića lob udacem. Prava bravura za 4:3. Ponovo su Australijanci izjednačili, ovog puta preko Tajlera na dva minuta pred poluvreme. Ipak, Milan Aleksić je za samo nekoliko sekundi uspeo da ponovo donese prednost Srbiji. Nisu uspeli vaterpolisti Australije da iskoriste igrača više u poslednjoj akciji prvog poluvremena, pa se na odmor otišlo minimalnom prednošću naše reprezentacije od 5:4.

Poluvreme otvara Srbija pogotkom Stefana Mitrovića, za nešto sigurniju prednost od dva gola. Uspeli su "kenguri" ponovo da se približe na samo jedan gol prednosti, preko Svifta i to sa igračem više. Rezultat na semaforu pokazuje 6:5 na pet minuta do kraja treće deonice. Ušla je voda u uši našim vaterpolistima, nervoza je bila očigledna pa nakon neiskorišćenog napada Koteril postiže pogodak za izjednačenje. Povela je Australija, prvi put nakon prvog minuta meča, a nervoza naših vaterpolista se ogledala kako u slaboj odbrani tako i u neefikasnom napadu. Vaterpolisti Australije znali su da iskoriste to na najbolji mogući način, pa je Koteril postigao četvrti uzastopni gol za svoju selekciju bez odgovora naših. Rezultat je na minut i po do kraja treće četvrtine glasio 8:6 za "kengure". Nisu uspeli vaterpolisti Srbije da iskoriste igrača više u poslednjim trenucima treće četvrtine, pa se na odmor pred odlučujuću deonicu otišlo sa dva gola prednosti Australijanaca.

Napokon su naši "delfini" uspeli da iskoriste igrača više, pa je prednost smanjena drugim pogotkom Milana Aleksića na meču. Činilo se da su naši vaterpolisti shvatili da je vrag odneo šalu pa su mnogo odgovornije i snažnije zaigrali, kako u odbrani tako i u napadu, pa je to rezultiralo izjednačenjem preko Stefana Mitrovića na pet minuta do kraja meča. Totalni preokret priredio je kapiten Živko Gocić prelepim pogotkom za vođstvo od 9:8 na četiri minuta do kraja. Australijanci su nastavili sa slabijom efikasnošću, koju možemo pripisati agresivnoj odbrani naših vaterpolista. Za, čini se nedostižnu prednost od dva gola pobrinuo se Filip Filipović svojim drugim golom na meču.

"Kenguri" smanjuju na 10:9, minut i po do kraja meča. Triler završnica je biola na pomolu nakon što naši vaterpolisti nisu uspeli da iskoriste napad. U narednoj akciji prečka je bila saveznik Srbije, i upravo ona je pomogla našima da se plasiraju direktno u četvrtfinale.