SP U20: "Orlići" na vrhu tabele (VIDEO)

03.06.2015. 10:57
Fudbalska reprezentacijua Srbije
Fudbalska reprezentacijua Srbije / Izvor: Profimedia

Golovima Sergej Milinković-Savića i Mandića, Srbija pobedila Mali sa 2:0 i zasela na prvo mesto u grupi D.

Strelci: Milinković-Savić u 27. i Staniša Manduić u 74. minutu. Stadion: Otago u Danejdinu: Sudija: Rodi Zambrano (Ekvador).

SRBIJA: Rajković - Babić, Veljković, Gajić - Antonov, Zdjelar, Maksimović, Gaćinović (Jovanović 86), Milinković – Savić (Grujić od 69. minuta), Živković, Šaponjić (Mandić od 64. minuta).

MALI: Đ. Dijara - Kone, I. Dijara, Kulibali, Dumbija - Dijalo, Samaseku – Egbakle (H. Traore od 58. minuta). A. Traore, S. Dijara – Gvindo (Sako 71. minut)

Mladi ”orlovi” raširi su krila protiv iznenaađenja prvog kola ekipe Malija i pobedili sa ubedljivih 2:0, što im je donelo prvo mesto u grupi ”D”. Sergej Milinković-Savić doneo je radost ”orlićima” u 27. minutu sjajnim šutem iz slobodnog udarca (pogledajte OVDE), a šansu meča u prvom poluvremenu prokockao je Ivan Šaponjić u 45. minutu, kada je sam šutirao glavom pored gola golmana Đ. Dijare. Imala je Srbija i igru i šanse tokom cekle utakmnice, a kolosalne prilike promašili su Šaponjić u 45. minutu, kad je bio sam ispred golmana Đ. Dijare i šutirao pored gola.

U nastavku su izabranici Veljka Paunovića krenuli još silovitije sa namerom da reše utakmicu drugim golom u mreži Malija. U 56. minutu agilni Mijat Gaćinović pogodio je stativu, posle centaršuta Živkovića.

Tačku na pobedu stavio je rezervista iz Čukaričkog Staniša Mandić, posle sjajnog centaršuta Antonova. Bila je to akcija kao iz udžbenika i velika radost za sve na našoj klupi. Srbija je sad u povoljnoj poziciji, jer potrebna joj je pobeda protiv Meksika, pa da sigurno ide u drugi klub.

U našoj grupi D na SP situacija se zakomnplikovala , jer je Urugvaj koji je pobedio Srbiju sa 1:0 poražen od Maksika sa 2:1. Ipak, sad su ”orlići ” u mnogo povoljnijoj poziciji, jer imaju isti broj bodova kao sve ekipe u grupi ”D” po tri. Na tabeli naše grupe četiri ekipe imaju po tri boda, a dalje će, posle tri odigrana kola, iz svih šest grupa proći prva i druga selekcija sa tabele, kao i četiri najuspešnija trećeplasirana tima.