117.105
107.8514

SP: Het-trik Milera, Portugalci ogorčeni na Mažića

16.06.2014. 18:44 14:45
Nemački fudbaleri slave gol Tomasa Milera na meču protiv Portugala na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Srpski sudija propustio da pokaže na belu tačku u 75. minutu, iako je do tada posao obavljao sasvim dobro. Junak meča nemački ofanzivni veznjak Tomas Miler koji je postigao prvi het-trik na Mundijalu u Brazilu.

Peti takmičarski dan na Mundijalu u Brazilu počeo je još jednim evropskim derbijem u kojem je Nemačka deklasirala Portugal rezultatom 4:0 (3:0).

Na stadionu "Fonte Nova" u gradu Salvador, "panceri" su već posle 12 minuta igre stigli do vođstva, pošto je Milorad Mažić, čini se sasvim opravdano, pokazao na belu tačku posle prekršaja Pereire nad Geceom, a Tomas Miler bio siguran izvođač najstrože kazne. Ubojiti su Nemci bili i u nastavku, a dvadesetak minuta kasnije Humels je posle jednog kornera bio najviši u skoku i duplirao prednost svoje reprezentacije.

Mažić isključuje Pepea na meču Nemačka - Portugal na Svetskom prvenstvu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Problemi Portugalaca nastavljeni su i u završnici prvog dela igre. Prvo je Pepe (možda prestrogo) isključen zbog udarca glavom posle koškanja sa Milerom, da bi u nadoknadnom vremenu ponovo Tomas Miler bio strelac, čime je zaključio poluvreme za (ne)zaborav reprezentacije Portugala.

Nije bilo lako na ovom meču sudijskoj trojci iz Srbije, a novu nezgodnu situaciju Mažić je imao kada je u 75. minutu odlučio da posle starta Mertezakera nad Ederom ne pokaže "na kreč", iako je, čini se, mogao mirne duše da to učini.

Samo četiri minuta kasnije stavljena je tačka na ovaj susret, kada je sjajni Tomas Miler po treći put savladao Patrisija i tako postao strelac prvog het-trika na Mundijalu u Brazilu.

Tomas Miler postiže het-trik na meču protiv Portugala na Mundijalu u Brazilu
Tomas Miler postiže het-trik na meču protiv Portugala na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

Grupa G: NEMAČKA - PORTUGAL 4:0 (3:0)

Stadion: Fonte Nova, Salvador.

Sudija: Milorad Mažić (Srbija).

Strelci: Miler 12p, 45+1, 79, Humels 32.

NEMAČKA: Nojer, Hovedes, Humels (Mustafi 73), Mertezaker, Boateng, Lam, Kros, Kedira, Gece, Miler (Podolski 82), Ozil (Širle 62). Selektor: Joakim Lev.

PORTUGAL: Patrisio, Koentrao (A.Almeida 65), Pepe, Alveš, Pereira, Veloso (Košta 46), Meireleš, Mutinjo, Ronaldo, Nani, U. Almeida (Eder 28). Selektor: Paulo Bento.

Meč Nemačka - Portugal mogli ste da pratite u tekstualnom prenosu na sajtu "Srbija Danas".

TOK MEČA:

90+3. minut - KRAJ!!! Mažić svira kraj i pre isteka tri minuta nadoknade i tako okončava agoniju Portugalaca!

90+2. minut - Bomba Ronalda iz slobodnog udarca, ali Nojer krajnjim naporom odbija i nedozvoljava gol u svojoj mreži.

90. minut - I Portugalci su se potpuno predali, njihovi bekovi razmenjuju pasove, kao da nemaju nameru ni da pokušaju da ublaže poraz. Tri minuta nadoknadnog vremena.

82. minut - Podolski menja najboljeg pojedinca utakmice Tomasa Milera.

79. minut - GOOOOOL!!! 4:0! Širle po zemlji upućuje centaršut u peterac, Patrisio slabo reaguje, na pravom mestu je Miler koji postiže prvi het-trik na Mundijalu u Brazilu!
75. minut - Sporni momenat pred golom Nemaca. Nani je šutirao snažno iz velike daljine, Nojer je odbio loptu, a Mertezaker čini se kasno reaguje ispred Edera, pa deluje da je Mažić mogao da pokaže i penal za Portugalce.

69. minut - Dobra kontra Nemaca, dolična lopta za Širlea u prazno, on je na prvu daje u sredinu za Gecea, koji ulazi u dribling, a onda biva izblokiran u odličnoj prilici.

68. minut - Nani dobija solidnu loptu u prazno, ali on ne ulazi dovoljno odlučno u kazneni prostor, pa je izblokiran u odsudnom momentu.

65. minut - Koentrao se žali na očigledno težu povredu prepona, posle čega ga iznose sa terena. Umesto njega ulazi Andre Almeida.

62. minut - Izmena u nemačkoj reprezentaciji. Izlazi Ozil, ulazi Širle.

60. minut - Slobodan udarac za Portugal, Ronaldo ga izvodi, ali indisponirani napadač Reala pogađa samo živi zid.

51. minut - Ozil izbegava ofsajd zamku, izlazi sam pred Nojera, ali golman Nemačke izlazi kao pobednik iz ovog duela, a Miler u nastavku glavom prebacuje gol.

46. minut - Rikardo Košta na poluvremenu menja Migela Velosa.

45+3. minut - Mažić svira kraj prvog dela. Sve je na strani Namaca posle prvog dela - 3:0!

Tomas Miler postiže drugi gol na meču protiv Portugala na Mundijalu u Brazilu
Tomas Miler postiže drugi gol na meču protiv Portugala na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

3:0 - GOOOOOL!!! 3:0! Švajnštajger centrira, Alveš pokušava da izbaci, Miler je priseban, blokira tu loptu i smešta je u mrežu pored nemoćnog Patrisija.
37. minut - Novi problemi za Portugalce. Pepe je komplikovao pred svojim golom, zakačio Milera koji pada, Portiugalac mu prilazi i udara glavom, a Mažić mu pokazuje put u svlačionicu.

Mats Humels posle postignutog gola u meču Nemačka - Portugal na Mundijalu u Brazilu / Izvor: Tanjug

32. minut - GOOOOOL!!! 2:0! Ozil u kontranapadu vraća loptu u sredinu za Gecea, a njega blokira Pereira. Posle kornera, Humels je najviši u skoku i sa peterca zakucava loptu pod prečku gola Ruija Patrisija - 2:0!

28. minut - Almeida zbog povrede već na isteku pola časa igre napušta igru. Menja ga Eder.

25. minut - Nani je prihvatio loptu na desnoj strani, povukao je nekoliko metara, a onda sjajno šutirao sa ćoška kaznenog prostora u kontra ugao, ali šutira tik iznad gola.

22. minut - Mutinjo faulira Lama u pokušaju kontranapada i dobija poslednje Mažićevo upozorenje.

18. minut - Period igre sa nešto manje šansi. Sada Portugalci pokušavaju da organizuju napad koji bi im doneo priliku.

12. minut - GOOOOOL!!! 1:0! Gece ulazi u kazneni prostor, Pereira ga faulira a Mažić pokazuje na kreč. MIler siguran - 1:0!

8. minut - Patrisio loše ispucava loptu, Kedira odmah šutira sa nekih 25 metara, ali promašuje potpuno prazan gol.

7. minut - Ronaldo ponovo prodire po levoj strani, snažno šutira, ali pravo u Nojera.

5. minut - Ronaldo vuče brz kontra napad po levoj strani, produžava za Almeidu, ali on slabo šutira, pravo u Nojera.

4. minut - Prva prilika za Gece, koji vara Fereiru, ulazi u šesnaesterac, ali ga je Alveš sačekao.