SP: Pukla stotka u Turskoj, košarkašice deklasirale Angolu!

27.09.2014. 17:46 20:05
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: MN Press

Izabranice Marine Maljković su u prvom kolu Grupe D savladale Angolu sa 102:42 (22:10, 24:8, 27:18, 29:6).

Košarkašice Srbije uspešno su startovale na Svetskom prvenstvu u Turskoj, pošto su u Istanbulu ubedljivo savladale Angolu sa 102:42 (22:10, 24:8, 27:18, 29:6) u prvom kolu Grupe D.  Pobednik na ovom meču ni u jednom trenutku se nije dovodio u pitanje, a jedina dilema bila je sa koliko poena razlike će slaviti izabranice Marine Maljković.

Jelena Milovanović predvodila je Srbiju sa 16 poena, jedan manje ubacila je Dajana Butulija, koja je dodala i pet asistencija, dok je Tamara Radočaj ubacila 14, uz šest uhvaćenih lopti. U ekipi Angole niko nije imao dvocifren učinak, a najbliže je stigla Euzebio sa devet poena. Košarkašice Srbije meč drugog kola protiv jednog od najvećih favorita za titulu, selekcije SAD, a taj meč je na programu sutra od 20:30 časova.

SRBIJA: Radočaj 14 (6sk), Mandić 3, Čađo 6, Krnjić 7 (5sk), Jovanović 8, Milovanović 16 (3as), Butulija 15 (5as), Ajduković 2, Marković 2, M. Dabović 9 (2ul), A. Dabović 12 (6as), Rad 8. Trener: Marina Maljković.

ANGOLA: Euzebio 9 (2as), Eduardo 3, Gala, Vijegas 2, Gonsalves 2, Alfons, Gvadalupe 5, Tomas 9 (5sk), Golome 2, Maurisio 7, Manuel, Filipe 3. Trener: Anibal Moreira.

TOK MEČA:

4. četvrtina -  29:6.

40. minut: Tamara Radočaj dvojkom iz kornera stavlja tačku na ovaj susret (102:42).

39. minut: Sanja Mandić je postigla 100. poen za Srbiju van linije 6.75, za čak +60 (100:40).

35. minut: Filipe je konačno prekinula seriju srpskih košarkašica i postigla prve poene za svoju selekciju u poslednoj deonici 80:38.

33. minut: Još jednom je Butulija presekla napad protivnica, ali je Euzebio ovog puta nestportski faulirala Milicu Dabović.

32. minut: Sjajna krađa Dajane Butulije, koja je ukrala loptu od Filipe i postigla svoj 10 poen.

3. četvrtina - 27:18.

30. minut: Marković je u poslednjoj sekundi treće deonice pokušala za tri, ali nije pogodila.

28. minut: Ana Dabović je u stilu Miloša Teodosića asistirala Milovanovićevoj za ogromnih +33 za naše košarkašice.

27. minut: Odličan lob pas Butulije za Jelenu Milovanović, kojoj nije bilo teško da položi loptu u koš (58:28).

25. minut: Konačno lepa akcija košarkašica Angole, Maurisio je dodala do Tomas, koja je lagano poentirala (51:24).

23. minut: Saša Čađo donosi +30 za Srbiju (51:21).

21. minut: Gvadalupe hicem sa linije 6.75 postiže prve poene u drugom poluvremenu. Radočaj u svom stilu uzvraća (48:21).

2. četvrtina - 24:8.

20. minut: Radočaj je fantastično promešala svog čuvara i rutinski položila za prednost od 43:16. Plej Srbije je prva dvocifrena košarkašica na ovom susretu (10p, 3sk, 1as).

18. minut: Košarkašice Angole imaju velikih problema sa prenosom lopte sa njihove polovine, što odlično koriste naše igračice, koje iz minuta u minut provećavaju prednost nad rivalom.

16. minut: Odmah potom, lako je Butulija razbila odbranu Angole, lopta je kružila i stigla do Jovane Rad, koja je "presvukla" trojku sa sedam metara.

15. minut: Nevena Jovanović uz puno sreće i pomoć table postiže prvu trojku za Srbiju (32:12).

13. minut: Jelena Milovanović je ostala sama na liniji 6.75, međutim Srbija ni posle petog pokušaja ne uspeva da realizuje šut iz daljine.

12. minut: Butulija sjajno prolazi i asistira za Krnjić, koja sjajno pogađa o tablu (26:12).

1. četvrtina - 22:10.

10. minut: Butulija svojim prvim poenima donosi najveću prednost za sada (22:10) i postavlja konačan rezultat prve deonice.

9. minut: Nevena Jovanović za dva, tajm-aut traži selektor Angole.

8. minut: Jelena Milovanović je odlično skočila u napadu i svojim 8 poenom na meču povećala prednost na +6 (14:8).

7. minut: Dvostruka izmena u našoj selekciji. Radočaj i Jovanović menjaju sestre Dabović.

6. minut: Drugu trojku za Angolu postigla je Elsa Eduardo (10:8).

4. minut: Jelena Milovanović se sjajnim rolingom oslobodila protivnice i poentirala za 8:3.

3, minut: Ana Dabović je laganim polaganjem donela prve poene za Srbiju na ovom šampionatu.

2. minut: Odmah u sledećem napadu Maurisio je kaznila naše promašaje sa pogotkom za tri poena (3:0).

1. minut: Ispromašivale su se naše košarkašice na startu, a posle čak pet prilika lopta nije ušla u koš.