SP: Srpska salsa u Istanbulu, košarkašice u četvrtfinalu!

01.10.2014. 20:14 08:34
Milica Dabović
Milica Dabović / Izvor: Foto: fiba.com

Košarkašice Srbije savladale su reprezentaciju Kube rezultatom 86:79 (16:23, 26:16, 18:23, 26:17).

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u četvrtfinale prvenstva sveta u Turskoj pošto je savladala selekciju Kube u dvorani „Abdi Ipekči“ sa 86:79 (16:23, 26:16, 18:23, 26:17). U borbi za polufinale Srbija igra protiv domaćina Turske, koja je direktno prošla među osam najboljih timova kao pobednik B grupe. Taj susret je na programu 3. oktobra od 18 časova.

Izabranice Marine Maljković ostvarile su veliki uspeh nakon što su posle mnogo uzbuđenja i neizvesnosti u završnici konačno srušile otpor upornih i veoma neugodnih Kubanki. Najvećim delom utakmice u Istanbulu vođena je ravnopravna borba, a ekipe su se smenjivale u vođstvu.

Pobednika je odlučila Milica Dabović, koja je 45 sekundi pre zvuka sirene pogodila za četiri poena prednosti (83:79), da bi u ostatku meča srpski tim čvrstom igrom u odbrani sačuvao dragoceno vođstvo. Naše košarkašice su do trijumfa predvodile Ana Dabović sa 21 i Jelena Milovanović sa 17 poena. Odličnu partiju pružila je i Milica Dabović koja je postigla 14. Na drugoj strani samo sedam košarkašica se upisalo u listu strelaca, a prednjačile su Sepeda sa 18, Amargo sa 17 i Helis sa 16 postignutih poena i čak osam uspešnih dodavanja.

SRBIJA: Radočaj 3, Mandić, Čađo 6, Krnjić, Jovanović, Milovanović 17 (9sk), Butulija 9 (5sk), Ajduković 8, Marković 14, M. Dabović 21 (5sk), A. Dabović, Rad. Trener: Marina Maljković.

KUBA: Očoa, Kazanova, Galindo, Helis 16 (8as), Romero, Amargo 17 (6sk), Povea 9, Sepeda 18 (8sk), Noble 6, Fernandez, Okvundo 7 (5sk), Avila. Trener: Huan Karlos Gala.

TOK MEČA:

4. četvrtina - 26:17 (86:79).

Ana Dabović
Ana Dabović / Izvor: Foto: fiba.com

40. minut: Jurnjava se nastavlja. Milica Dabović koristi odličan ulaz i levom rukom polaže u koš protivnica. Minut odmora za Kubu, (83:79). Još 43 sekunde do kraja. Butulija ubacuje dva slobodna, tri sekunde do kraja, +7 za nas, slavlje može da počne.

39. minut: Kako zaustaviti korpulentnu Noble? Naše pod košem nemaju rešenje za nju, (81:79).

38. minut: Biće ovo infarkt finiš. Ana Dabović ponovo skok-šutem seče navijače Kube.

37. minut: Promašaji na obe strane. Tajm-aut Kuba, vreme je za reklame (75:71).

36. minut: Fantastčno je Milica Dabović prošla ispod koša i dodala za Tijanu Ajduković, koja je u "Divac" stilu ubacila kroz mrežu.

35. minut: Maljković traži 60 sekundi predaha. 4:35 do kraja, Srbija vodi 71:69.

34. minut: Ana Dabović stiže do 19. poena, posle ubačenog ulaza.

33. minut: Ajduković faulira Helis, koja realizuje i dodatno slobodno. Rezultat je nerešen (67:67).

32. minut: Jelena Milovanović svojom prvom trojkom za +1 (63:62).

3. četvrtina - 18:23 (60:62).

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije
Ženska košarkaška reprezentacija Srbije / Izvor: Foto: fiba.com

30. minut: Ajduković je iz reketa nekako poentirala u poslednjim sekundama trećeg perioda. Kuba ima 2 poena prednosti. Očekuje nas velika borba.

29. minut: Saša Čađo trojkom iz kornera donosi +2 za Srbiju, ali Kazanova je na drugoj strani već istrčala u kontru i poentirala za 58:58.

27. minut: Kubanke su preterale sa presingom, Jamara Amargo pravi četvrti faul, što je primoralo Galu da je smesti na klupu.

26. minut: Sara Krnjic je sjajno napravila blok za Dajanu Butuliju, koja je poentirala uz faul (53:51).

24. minut: Nikako naše igračice da se odlepe. Sepeda polaže loptu u koš za samo tri razlike (48:45).

23. minut: Jovana Rad za četiri uzastopna poena vodi Srbiju do najveće prednosti na meču +7. Amargo uzalud pokušava sa 7 i kusur metara da vrati trojku.

21. minut: Drugo poluvreme otvara Ana Dabović, svojim karakterističnim potezom, pogađa za dva (44:39).

2. četvrtina - 26:16 (42:39).

Ana Dabović

20. minut: Sjajno su naše dame utrojile Kazanovu, da bi Ana Dabović svojim 13. poenom, podigla na 40:36. Izuzetno je bilo zanimljivo u finišu prvog poluvremena. Posle pogođenih bacanja Milice Dabović, Kubanke su preko Amargo, koja je ubacila trojku preko ruke, smanjile na 42:39, što je i bio konačan rezultat posle 20 minuta igre.

18. minut: Amargo je prva stigla do dvocifrenog učinka kod Kubanki, ali joj je Milica "odgovorila" sa trojkom.

17. minut: Dajana Butulija, kao metak u kontri, prodire do koša Kubanki, Huan Gala je primoran da traži minut odmora. Srpkinje vode 32:30.

16. minut: Skok šut Jelene Milovanović, koja u stilu Tima Dankana, pogađa o tablu.

15. minut: Još jednom mlađa sestra Dabović "meša" Romero i postiže tri poena.

13. minut: Sjajan prodor Ane Dabović koja je provukla loptu ispod ruke svog čuvara i iznudla 2+1. Srbija na samo dva poena deficita, (25:27).

11. minut: Radočaj odlično asistira za Milicu Dabović, koja postiže prve poene na utakmici, (18:23).

1. četvrtina - 16:23.

Ženska košarkaška reprezentacija Kube
Ženska košarkaška reprezentacija Kube / Izvor: Foto: fiba.com

10. minut: Sepeda još jednom veoma lagano polaže loptu u koš za konačnih 23:16 u prvoj deonici.

9. minut: Prvi tajm-aut na susretu zatražila je Marina Maljković. Kuba ima četiri poena prednosti (17:13).

8. minut: Sepeda za najveću prednost protivnica od 17:13.

6. minut: Posle sjajne blokade u odbrani Ajdukovićeve, lopta je došla do Amargo, koja je asistirala za levoruku Okuendo, kojoj nije bilo teško da postigne prvu trojku na utakmici (12:15).

5. minut: Butulija sjajno fintira Helis, koja je prinuđena da napravi ličnu grešku. Dajana pogađa oba, za vođstvo Srbije od +2, (12:10).

4. minut: Posle vođstva od 8:4, Kubanke sa dva dobra napada izjednačuju na 8:8.

1. minut: Rad i Ana Dabović sjajno otvaraju meč, na drugoj strani Povea je bila precizna sa kapice (4:2).