SP U ODBOJCI: Srbija se oprostila od Svetskog prvenstva

13.09.2014. 16:52 19:54
Srećko Lisinac
Srećko Lisinac / Izvor: Foto: fivb.org

U pretposlednjem kolu E Grupe Srbija izgubila od Francuske 3:1 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25). U poslednjem kolu u nedelju protivnik je Iran.

Srpski odbojkaši ostali su bez šansi da se plasiraju u treću fazu takmičenja na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. U pretposlednjem kolu E Grupe oni su izgubili od Francuske 3:1 (27:25, 23:25, 23:25, 20:25).

Pritisak je na odbojkašima Srbije očito bio prevelik, jer su morali da savladaju „galske petlove“. Prvi set je ulio nadu da bi mogao da se ostvari povoljan rezultat, ali preveliki broj grešaka je opet uticao na poraz. U poslednjem kolu u nedelju protivnik je Iran, a meč se igra od 16:30 časova.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. set - 20:25

I ovaj period je Srbija počela odlično, povela je 5:2, a na prvi tehnički tajm aut otišla je sa prednošću 8:6.

I opet je Francuska preokrenula. U napadu su pogrešili Atanasijević i Podraščanin, pa se na drugi tehnički tajm aut otišlo sa rezultatom 16:14 za protivnika.

Prednost Francuza se uvećavala za konačan rezultat 25:20.

3. set - 23:25

Srbija je dobro počela treći set, povela 3:1, ali je Nikić pogrešio, pa je Francuska izjednačila na 5:5. Isti igrač je napravio i servis grešku, pa je na prvi tehnički tajm aut Francuska otišla sa rezultatom 8:7.

Proradio je i servis Srba. Kovačević je slao jake i precizne lopte, a Atanasijević je odlično smečovao, pa su "orlovi" preokrenuli na 13:11. Lisinac je dva puta odlično smečovao, pa je na drguom tajm autu rezultat bio 16:14 za Srbiju.

Francuska je uspela da izjednači na 19:19, a kod tog poena je libero Rosić odigrao odlično u odbtrani. Pri rezultatu 22:21 za protivnika Kolaković je zatražio tajm aut. Opet je Nikić pogrešio, pa je Francuska imala dve set lopte. Iskoristila je drugu za konačnih 25:23.

2. set - 23:25

Osim početnog vođstva Srbije 2:0, ostali deo ovog seta vode Francuzi. Imali su "galski petlovi" prednost i 7:5, ali su grešili, i Jovović je odlično servirao, pa je na prvi tehnički tajm aut Srbija otišla sa rezultatom 8:7.

Posle odmora Francuska je napravila seriju 3:0 i povela 10:8. Seriju je prekinuo Aleksandar Atanasijević. Podraščanin je bio odličan u bloku za novo vođstvo Srbije 12:11. Ponovo su srpski odbojkaši grešili u servisu, pa je Francuska otišla na tajm aut rezultataom 16:15.

Francuzi nastavljaju da kažnjavaju svaku grešku Srbije i poveli su 21:19. Kolaković je zatražio tajm aut. Ipak, to nije pomoglo, pa je Francuska dobila taj deo sa 25:23.

1. set - 27:25

Od prvog poena su srpski odbojkaši krenuli ozbiljno. Manje su grešili i zasluženo vode na prvom tajm autu 8:6.

Nastavilo se sa odličnom igrom i u nastavku. Francuzi nikako da uhvate priključak, ap se na drugi tehnički tajm aut otišli rezultatom 16:12.

Francuska je uspela da uhvati priključak i smanji na 17:16. Proradila je kontra Francuza, a Tili je izjednačio na 21:21. Ipak, Srbija je povela 24:22, ali je protivnik izjednačio na 24:24. Kolaković je zatražio tajm aut. Atanasijević je doneo Srbiji treću set loptu. Ipak, Nagape je doneo izjednačenje. Naredna dva poena su pripala Srbiji za konačnih 27:25.