SP U ODBOJCI: Poraz i od Irana

14.09.2014. 16:35 18:58
Nikola Jovović
Nikola Jovović / Izvor: Foto: fivb.org

Srpski odbojkaši izgubili su i treću uzastopni meč. Sada je Iran bio bolji 3:1 (27:25, 22:25, 25:22, 25:18).

Kako su počeli Svetsko prvenstvo u Poljskoj, tako su ga srpski odbojkaši i završili – porazom. U četvrtom kolu E Grupe oni su izgubili od Irana 3:1 (27:25, 22:25, 25:22, 25:18). Na taj način su pretrpeli treći uzastopni poraz u drugoj fazi, jer su pre toga bolji bili SAD i Francuska. U generalnom plasmanu su zauzeli deveto mesto i ostali su bez plasmana u treću rundu takmičenja u koju idu po tri najbolje ekipe iz E i F Grupe.

Prva tri seta su bila izuzetno zanimljiva i mogla je Srbija neki od njih i da preokrene u svoju korist. Ipak, u četvrtom je postojala samo jedna ekipa na terenu, i to je bio Iran. Na klupi Iranaca sedi nekadašnji jugoslovenski reprezentativac Slobodan Kovač.

Srbija: U. Kovačević, Ivović, Petrić, Petković, Stanković, Jovović, Atanasijević, Starović, Majstorović, Podraščanin, Rosić, Lisinac. Selektor: Igor Kolaković.

Iran: Mahmudi, Gara, Maruflakrani, Gaemi, Eragi, Damnabi, Ahangaran, Golami, Gafur, Mirzajanpur, Mahdavi, Tašakori. Selektor: Slobodan Kovač.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

4. set - 18:25

Odličnim blokom Irana i nešto slabijim prijemom Srbije, protivnik je poveo 3:0. Kovačević je izblokiran, a potom i Atanasijević za 7:2. Kolaković je morao da zatraži tajm aut. To nije pomoglo, pa se na prvi tehnički tajm aut otišlo rezultatom 8:2.

Kola su krenula nizbrdo. Kovačević je opet izblokiran, pa Iran vodi 9:2. Ivović je pogrešio, i rezultat je 11:3. Iran sigurno korača ka pobedi i na drugom tehničkom tajm autu vodi 16:9.

Do kraja je Iran rutinski odradio posao za konačnih 25:18.

3. set - 25:22

Treći period je Iran počeo mnogo bolje i poveo 4:1. Kod rezultata 6:2 Kolaković je morao da zatraži tajm aut. Na tehničkom tajm autu rezultat je bio 8:4 za Iran.

Posle odmora Podraščanin je dva puta blokirao Sejeda, pa je rezultat 10:10.  Ipak, Iran je opet stekao tri poena prednosti 14:11. Na drugom tehničkom tajm autu je imao prednost 16:12.

Prednost je odmah povećana na 18:13, ali je Srbija smanjila na 19:17, pa je iranski selektor bio prinuđen da zatraži odmor. Potpuni preokret se nije desio, jer je Iran poveo 24:21 i iskoristio drugu set loptu za konačnih 25:22.

2. set - 25:22

Na početku drugog seta igralo se poen za poen. Dosta izjednačena igra. Na prvi tehnički tajm aut Iran je otišao sa prednošću 8:7.

Proradio je napad i Blok Srbije koja je preokrenula na 11:10. Sejed je poslao loptu u aut i Srbija vodi 13:11.Atanasijević je odlično smečovao, pa na drugom tehničkom tajm autu Srbija ima prednost 16:14.

Nastavlja Srbija sa boljom igrom. Povela je 20:18, pa je Kovač morao da zatraži tajm aut. U narednom napadu je Jovović je izblokirao Garu za 21:18. Uroš Kovačević je bio odličan u bloku i rezultat je 24:21. Srbija ima tri set lopte. Iskorišćena je druga set lopta za konačnih 25:22.

1. set - 27:25

Početak meča je pripao Srbiji koja je povela 4:1. Uroš Kovačević je izblokiran, pa je Iran smanjio na 5:4. Ipak, na prvi tehnički tajm aut se otišlo sa rezultatom 8:5 za Srbiju.

U nastavku su se Iranci razigrali, proradio je njihov napad, pa su poveli 11:10, napravili su seriju 4:0. Međutim, Srbija je otišla sa prednošću na drugi tehnički tajm maut 16:15, a poen je osvojio Petrić.

Atanasijević je poslao loptu u aut, pa je Iran preokrenuo na 18:17. Fenomenalan je u bloku bio Nemanja Petrić i to u situaciji jedan na jeda i doneo vođstvo Srbiji 21:20. Kovač je morao da zatraži tajm aut. Iran je preokrenuo, poveo 24:23, pa je Kolaković zatražio tajm aut. Posle velike borbe Iran je dobio set rezultatom 27:25.