SP U ODBOJCI: Srbija „preletela“ preko Italije

10.09.2014. 16:23 18:37
Srećko Lisinac i Nikola Jovović
Srećko Lisinac i Nikola Jovović / Izvor: Foto: fivb.org

U prvom kolu E Grupe Srbija – Italija 3:0 (25:19, 29:27, 25:22). U četvrtak protiv SAD u 16:30.

Srpski odbojkaši nastavljaju sa pobedama na Svetskom prvenstvu u Poljskoj. U prvom kolu E grupe oni su u Lođu pobedili italiju 3:0 (25:19, 29:27, 25:22). Na taj način su pobedom startovali u drugoj fazi i načinili veliki korak ka trećoj u koju idu po tri ekipe iz E i F Grupe. Italija se porazom gotovo oprostila od daljeg takmičenja i samo je teorija ostavlja u igri.

Aleksandar Atanasijević
Aleksandar Atanasijević / Izvor: Foto: fivb.org

Iako se namerila na tim koji je tri puta bio svetski prvak, pobeda je ostvarena lakše nego što se očekivalo. Videlo se da „azuri“ imaju velikih problema, a uz sve to zbog povrede nije igrao ni koretktor Ivan Zajcev. Veći deo meča je kontrolisala Srbija, a samo u nekiom trenucima je Italija podsetila na nekadašnja vremena. Raduje da je i sada dobijen set na razliku, čime se videlo da su „orlovi“ psihički dobro pripremljeni.

Naredni protivnik je selekcija SAD koja je ove godine osvojila Svetsku ligu. Utakmica se igra u četvrtak od 16:30 časova.

Srbija: N. Kovačević, U. Kovačević, Petrić, Petković, Stanković, Jovović, Nikić, Atanasijević, Starović, Podraščanin, Rosić, Lisinac. Selektor: Igor Kolaković.

Italija: Kovar, Parodi, Vetori, Rosini, Lanca, Buti, Travica, Pijano, Birareli, Baranovič, Sabi, Kolači. Selektor: Mauro Beruto.

Prenos uživo mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

3. set - 25:22

Počelo je odlično i povela je Srbija 3:1. Italijani su uhvaćeni u blok i na prvi tehnički tajm aut Srbija odlazi sa rezultatom 8:4.

Smanjili su Italijani na 10:9, a kod rezultata 11:10 su imali kontru, ali je proradio blok Srbije za 12:10. Atanasijević je poslao loptu u aut i rezultat je izjednačen 13:13. Ipak, Travica je napravio grešku, pa se na drugi tehnički tajm aut odlazi rezultatom 16:14 za Srbiju.

Italija je izjednačila na 16:16, a potom povela 19:18. Ipak, Atanasijević je doneo prednsot Srbiji 21:20, pa je Beruto morao da zatraži tajm aut. Nikić je smečovao po bloku i doneo prednost 23:21, a onada je Lanca nagazio liniju prilikom servisa i poklonio Srbiji dve set lopte. Prva je iskorišćena posle odličnog dvojnog bloka za 25:22.

2. set - 29:27

Italijani su na početku drugog seta zaigrali bolje, ali je Nikola Kovačević odlično servirao i asem doveo Srbiju u vođstvo 4:3. Uglavnom se igra poena za poen, a Lisinac je doveo Srbiju u vođstvo 8:6.

Sada se Podraščanin razigrao. Prvo je odlično smečovao, a onda izblokirao za 11:7, pa je italijanski selektor zatražio tajm aut. To nije pomoglo, pa je prednost povećana na 12:7. Do odlaska na drugi tehnički tajm aut Srbija je održavala prednost za 16:12. Poen je postigao Nikić.

Italijani prave seriju 4:0 i izjednačuju na 16:16. Kolaković je prinuđen da zatraži odmor. Nikola Kovačević je poentirao i prekinuo seriju protivnika. Buti je izblokirao Atanasijevića i Italija je povela 18:17. Atanasijević je asem doveo Srbiju u vođstvo 20:19, a u narednom napadu je smečovao za 21:19. Italijanski selektor mora da zatraži odmor. Uroš Kovačević je napravio servis grešku, a onda je Atanasijević izblokiran i rezultat je izjednačen 22:22. Jovović je bio odličan u bloku za 24:22. Nikola Kovačević je loše primio loptu i ponovo je nerešeno 24:24. Igralo se izjednačeno, a Atanasijević je doneo pobedu Srbiji u ovom setu  - 29:27.

1. set - 25:19

Počelo je odlično za Srbiju. Srećko Lisinac je dva puta izblokirao Birarelija za vođstvo 3:0. Opet se javlja stara boljka, jer su Lisinac i Atanasijević napravili servis greške. Ipak, Italijani igraju nesigurno u odbrani, a Srbija na prvi tehnički tajm aut odlazi sa prednsošću 8:4.

Raspucao se Nikola Kovačević, a Atanasijević je povećao prednost na 13:8, pa je Beruto morao da traži odmor. Proradio je blok Italijana, koji su smanjili rezultat na 15:12. Kolaković je morao da zatraži odmor. Ipak, Srbija na drugi tajm aut odlazi sa rezultatom 16:12.

Raspucala se Srbija u nastavku. Rezultat je 19:13, pa Beruto opet mora da traži tajm aut. To nije dalo rezultat, pa je prednost povećana na 20:13. Podraščanin je izblokirao Vetorija za 25:19.