SP U20: Sreća uz klince na Novom Zelandu, Talaber nas autogolom odveo u četvrtfinale

10.06.2015. 08:36
Nemanja Maksimović protiv Malija
Nemanja Maksimović protiv Malija / Izvor: Profimedia
Izabranici Veljka Paunovića ušli među osam najboljih ekipa planete i u nedelju za polufinale igraju protiv SAD ili Kolumbije.

To je to... Ceo put do Novog Zelanda i sve što su omladinski reprezentativci Srbije radili za Svetsko prvenstvo moglo je da stane u 30-tak sekundi utakmice osmine finala! SVE! Na samom jugu Novog Zelanda, na kraju sveta, u zatvorenom stadionu u Danedinu vrata aviona za povratak kući Veljku Paunoviću i ostatku naše delegacije otvorio je Bence Mervo golom iz školske kontre, ali je Šaponjić u smiraj meča, u 91. minutu Srbiji doneo produžetak, da bi nam se sreća osmehnula u 117. minuta kada je mađarski bek Talaber autogolom Srbiji obezbedio plasman u četvrtfinale i meč protiv SAD ili Kolumbije. Posle 120 minuta igre Srbija - Mađarska 2:1 (1:1, 0:0).

Promašena šansa Filipa Jankovića u 57. minutu bila je šokantna za sve naše navijače, a epilog njegovog traljavog šuta, koji nije ni došao do golmana Sekeljija, inače junaka susreta, bio je kontra severnih komšija i gol. Gol koji je sve do 91. minuta primoravao naše administrativce da ustanu i odu da čekiraju karte za povratak kući. Dakle, posle naše prilike sevnula je kontra... Za manje od pola minuta, Mađari su nas pretrčali, dvojac poslednjih igrača ispred Rajkovića ispao je kao iz seoskog ringišpila... Patka nisu uhvatili, ali je zato sam kao duh, s penaltika Mervo "opalio" po lopti i savladao nemoćnog golmana Rajkovića.

I... To je bilo to. A bili smo bolji. To je bilo to, do 91. minuta kada je Živković s desne strane izveo korner... Izveo odlično i u petercu u glavu pogodio Šaponjića. Sve u svemu, bili smo bolji, a do 91. minuta smo gledali meč kao da je ređen po scenariju iz onog protiv Urugvaja. Pravili smo prilike. Pravili, promašivali ili neretko zaboravili da šutiramo. Protiv Mađara smo stvorili 13 prilika. Mandić ih je imao najviše, no moramo da pohvalimo i golmana Sekeljija koji je "skinuo" sve što je mogao i morao.

Kamen je sa srca pao u tom 91. minutu, ali je zato nekoliko sekundi kasnije "stenčugu" vratio Milan Gajić drugim žutim kartonom. Pola sata smo igrali s desetoricom... U nastavku smo opet imali inicijativu... Jalovu. Imali smo 17 šuteva, šest u okvir, a u četvrtfinale nas je odveo Atila Talaber u 117. minutu. Naime, posle prodora Šaponjića sa desne strane i kada je bilo, bar za nas, jasno da lopta neće doći do Gaćinovića nogu je postavio Talaber (više o tome pogledajte OVDE)... Sada je sve istorija, i valja se odmoriti kako bi u četvrtfinalu pogodili bar nešto iz igre.

Srbija - Mađarska 2:1
Stadion: “Otago” (Danedin)
Strelci: Šaponjić 90+1, Talaber 117 (ag) - Mervo 57.
Sudija: Antonio MATEU LAHOZ (Španija)
Žuti kartoni: Gajić, Zdjelar (Srbija), Lencer, Kečkeš, Salai (Mađarska)
Crveni karton: Gajić.
SRBIJA: Rajković, Gajić, Veljković, Babić, Antonov, Zdjelar, Maksimović, Janković (Šaponjić 58.), Mandić (Stevanović 93), An. Živković, Grujić (Gaćinović 78.).
MAĐARSKA: Sekelji, Osvat, Tamaš (D. Nađi 73.), Kečkeš (Talaber 54.), Leser, Vida, Mervo, Zoter, Kalmar, A. Nađi, Salai (Forgač 59.).