18°C
30.04.2024.
117.1117
109.3684

SPORT IZ MINUTA U MINUT: Troicki pobednik čelendžera u Komu, dominacija srpskog vaterpola

31.08.2014. 11:57 18:57
Viktor Toricki u meču četvrtfinala ATP turnira u Gštadu protiv Fernanda Verdaska / Izvor: Tanjug

Posle odličnih seniora, juniorska vaterpolo reprezentacija je postala prvak Evrope. *Troicki osvojio čelendžer u Komu. *Dehuan Tomas iz Nantera prešao u Barselonu. *Peruničić čestitao mladim olimpijcima. *Kampaco je pozvan u nacionalni tim Argentine za Svetsko prvenstvo u Španiji. *Srpski veslači su prešli deonicu za 6:13,36 stotinki.

18:56 - Juniori prvaci Evrope u vaterpolu

Juniorska vaterpolo reprezentacija Srbije osvojila je titulu prvaka Evrope savladavši u finalu u Tbilisiju (Gruzija) selekciju Mađarske 7:6 (3:1, 1:1, 1:3, 2:1). Odigrana je sjajna utakmica, pravo finale. Nakon vođstva Srbije 4:1 početkom druge četvrtine, Mađari su zaigrali bolje i čak poveli sa 5:4. Međutim, izabranici Vladimira Vujasinovića početkom poslednjeg dela obezbedili su sa dva gola nedostižnu prednost koju su rivali samo smanjili 19 sekundi pre kraja. Odlučila je sigurnija, bolja i kvalitetnija igra srpskih juniora u poslednjih osam minuta, pa su zasluženo stigli do šampionske titule.

Veliki uspeh ostvarili su golmani Milan Vitorović, Lazar Dobožanov (obojica Vojvodina), i igrači Nikola Radulović, Marko Manojlović, Gavril Subotić, Draško Gogov, Ognjen Stojanović, Mateja Asanović, Nikola Jakšić, Mihajlo Repanović (Partizan), Ðorđe Lekić, Ivan Gvozdanović (Vojvodina), Radomir Drašović (Crvena zvezda).

Trijumfom juniora na evropskom prvenstvu upotpunjen je sjajan uspeh i dominacija srpskog vaterpola ovog leta. Prethodno je seniorska reprezentacija Srbije osvojila Svetsku ligu, prvenstvo Evrope i trofej FINA kupa i u sva tri finala je pobeđena Mađarska.

17:52 - Troicki osvojio čelendžer u Komu

Srpski teniser Viktor Troicki osvojio je trofej na čelendžer turniru u Komu u Italiji, savladavši danas u finalnom meču Irca Luka Sorensena sa 2:0 u setovima - 6:3, 6:2. Troicki, trenutno 408. na svetskoj rang listi, osvojio je prvi turnir otkako je u julu zaigrao posle jednogodišnje suspenzije, koja mu je izrečena zbog kršenja antidoping pravila. Čelendžer u Komu igran je za nagradni fond od 35.000 dolara.

14:12 - Dehuan Toam pojačao Barselonu

Američki košarkaš i doskorašnji igrač Nantera Dehuan Tomas potpisao je jednogodišnji ugovor sa Barselonom, saopštio je španski tim.

On je prošle sezone u Evroligi prosečno beležio 9,5 poena, a najbolju partiju je pružio baš protiv budućeg kluba kada je u iznenađujućoj pobedi Nantera u Barseloni imao 14 poena i sedam skokova. On je karijeru počeo na koledžu Ohajo gde je igrao tri godine, posle čega je sezonu proveo u francuskom klubu.

Barselona je u ovom prelaznom roku dovela Džastina Doelmana, Tomaša Satoranskog i Tibora Plajsa.

11:40 - Peruničić čestitao mladim olimpijcima Srbije

Džavni sekretar za sport Predrag Peruničić čestitao je mladim olimpijcima Srbije uspeh na

Olimpijskim igrama u Kini i izrazio nadu da će iduća godina na sportskom planu biti još uspešnija, saopšteno je danas.

U saopštenju se navodi da je Peruničić to rekao, nešto iza ponoći, prilikom dočeka na beogradskom aerodromu mladog olimpijskog tima Srbije koji je na Olimpijskim igrama za mlade u kineskom gradu Nandžingu osvojio dve srebrne medalje.

11:55 - Real doveo reprezentativca Argentine

Španski košarkaški klub Real iz Madrida doveo je u svoje redove reprezentativca Argentine Fakunda Kampaca. Kampaco igra na poziciji plejmejkera, a sa madridskim timom potpisao je trogodišnji ugovor. On je prošle sezone igrao za argentinski Penjarol, gde je prosečno beležio 15.9 poena, 4.3 skoka, šest asistencija i 3.2 ukradene lopte.

11:49 - Marjanović i Filipović deveti u Amsterdamu

Srpski dubl skul Marko Marjanović i Aleksandar Filipović zauzeo je deveto mesto na Svetskom prvenstvu u veslanju u Amsterdamu. Srpski čamac je ostvario vreme od 6:13,36 stotinki što je bilo dovoljno za treće mesto u B finalu. Prvo mesto zauzela je posada Velike Britanije (6:10,41), dok je drugi bio Novi Zeland (6:13,03).