Opomena pred put u Španiju

24.08.2014. 16:33 09:33
Nemanja Bjelica
Nemanja Bjelica / Izvor: MN Press

U poslednjoj kontrolnoj utakmici pred Svetsko prvenstvo srpski košarkaši izgubili od Novog Zelanda 102:96 (22:29, 30:14, 19:25, 31:28).

Porazom su okončane pripreme srpskih košarkaša pred Svetsko prvenstvo u Španiji. U beogradskoj dvorani „Pionir“ Izabranici Aleksandra Đorđevića su izgubili od Novog Zelanda 102:96 (22:29, 30:14, 19:25, 31:28). Na taj način su „orlovi“ pretrpeli i treći poraz u pripremama, a ostvarili su osam pobeda. Pre meča su Novozelanđani odigrali Haku.

Miroslav Raduljica na meču protiv Novog Zelanda
Miroslav Raduljica na meču protiv Novog Zelanda / Izvor: MN Press

Utakmica je podsećala na onu od pre nekoliko dana u Vršcu, kada su „tol bleksi“ pokazali da nisu nimalo naivan protivnik. Odlično su počeli srpski košarkaši i početkom druge četvrtine poveli deset razlike (29:19). Ipak, tada su gosti napravili seriju 16:2 i poveli 35:31. Možda je na pad u igri uticao sukob Đorđevića i Vladimira Micova što je rezultiralo odstranjivanjem krilnog centra iz ekipe.

Do kraja poluvremena prednost gostiju je rasla, pa se na odmor otišlo rezultatom 52:43.  Novozelanđani su čuvali prednost i u nastavku, ali se ona polako topila. U 29. minutu je Srbija smanjila na samo tri  razlike (67:64). Nekoliko sekundi pre kraja trećeg perioda bilo je samo dva poena za „tol blekse“ (69:67), a tim rezultatom se i otišlo na odmor.

Nenad Krstić i Velimir Stjepanović
Nenad Krstić i Velimir Stjepanović / Izvor: MN Press

Vladimir Štimac je u 31. minutu smanjio na samo poen razlike (71:70). Ipak, to nije uplašilo goste koji su do kraja sačuvali vođstvo iako je u nekoliko navrata Srbija prilazila na poen zaostatka. Može se reći da je goste na kraju poslužila i sreća jer su Vukona i Vebster pogađali trojke bukvalno u poslednjim sekundama napada.

Najbolji u pobedničkoj ekipi bio je Pini sa 29 poena, Vukona je ubacio 22, a Vebster 21. Nemanja Bjelica je bio najbolji u srpskom timu sa 17 poena, Miroslav Raduljica i Vladimir Štimac su postigli po 14, a Miloš Teodosić i Nenad Krstić po deset.