Srbin gura Mađare ka osmini finala (FOTO)

18.06.2016. 19:55
Nemanja Nikolić
Nemanja Nikolić / Izvor: Reuters

Nešto kasnije počeće duel Portugalije i Austrije.

Bez pobednika je završena utakmica 2. kola grupe F na EVRO 2016, između Islanda i Mađarske. Poveli su "ribari" u 40. minuti, sa bele tačke i prilično dugo održavali prednost, ali je onda Birkir Sevarson, posle centaršuta Nemanje Nikolića postigao autogol u 88. minutu i tako "srušio" snove o prvoj pobedi na velikim takmičenjima. Na kraju, na "Velodromu", u Marseju bilo je 1:1

Trenutno, Mađari su prvi sa četiri boda, dok su Islanđani drugi sa dva poena. Samim tim, Mađari su skoro sigurno obezbedili plasman dalje. Nešto kasnije počeće duel Portugalije i Austrije.

PA ZAR I UOČI OVE UTAKMICE: Ponovo haos na tribinama u Francuskoj (VIDEO+FOTO)

Vodeći gol, Islanđani su dali u 40. minutu, posle sporne situacije. Sudija iz Rusije Sergej Karašev je dosudio penal, ali se i oglušio o proteste Mađara koji su smatrali da je pre toga njihov golman Kiralji bio fauliran. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gilfi Sigurdson.

U 66. minutu, selektor Mađarske Bernd Štork napravio je (ispostavilo se) pravu izmenu. U igru je ušao Nikolić koji je bio "krivac" za izjednačenje. Posle centaršuta sa desne strane, Sevarson je postigao autogol, ali treba reći da je gol bio neminovan pošto je na loptu uklizavao jedan od Mađara.

MOŽE I DRUGAČIJE: Lepša strana navijača u Francuskoj (FOTO)

U nadoknadi vremena Sigurdson i Gudjonsen su imali šanse za Island, ali se rezultat nije promenio.

ISLAND - MAĐARSKA 1:1

STRELCI: Sigurdson u 39. minutu p.  - Sevarson u 88. minutu ag.

ISLAND: Haldorson, Sevarson, R. Sigurdson, Arnason, Skulason, Gudmundson, G. Sigurdson, Gunarson (od 66. Halfredson), Bjarnason, Sigtorson (od 84. Gudjonsen), Bodvarson (od 69. Finbogason).

MAĐARSKA: Kiralji, Lang, Guzmič, Juhaš (od 85. Salai), Kadar, Klajnhesler, Gera, Nađi, Štiber (od 66. Nikolić), Priškin (od 66. Bode), Džudžak.

I OVO SU NAVIJAČI RUSIJE! Francuskoj će zbog njih BITI ŽAO ako im FUDBALERI „ispadnu“ (FOTO)