ŠTA TO BEŠE GOL: Zvezdini napadači nisu zatresli mrežu 576 minuta

11.11.2014. 10:44
Đorđe Rakić
Đorđe Rakić / Izvor: MN Press

Đorđe Rakić i Đorđe Despotović neefikasni dva meseca.

Protiv Čukaričkog ni igrač više nije pomogao Crvenoj zvezdi da osvoji tri boda. Meč se završio najnepopularnijim fudbalskim rezultatom 0:0, a crveno-belima su ostale brige. Velike brige. Partizan ređa pobede, i prvi je na tabeli sa četiri boda više. Da bi se stigao večiti rival moraju da se postižu golovi, a to je ono gde je tim sa "Marakane" najtanji.

Dva napadača Đorđe Rakić i Đorđe Despotović nisu postigli gol puna dva meseca, ili ako hoćete preciznije 576 minuta. Poslednji gol je postigao Rakić i to u četvrtom kolu protiv Novog Pazara 20. septembra, kada je bio dvostruki strelac. Istina, neke mečeve posle toga nije igrao zbog povrede, a Despotović nije imao veliku minutažu, ali što je mnogo mnogo je.

Pokušao je trener Nenad Lalatović i sa mladim Lukom Jovićem, ali se ni on nije proslavio. Naprotiv, u nekoliko navrata je promašio ono što su mnogi videli u golu. Zbog toga i ne čudi da su crveno-beli sa 15 golova tek šesti po efikasnosti od svih superligaških ekipa. To će naterati Lalatovića da do početka prolećnog dela zasuče rukave i ozbiljno krene u potragu za napadačem, ali onim koji može da pogodi gol.