SUPERKUP ŠPANIJE: Mandžukić za miran san "jorgandžija" i prvi trofej u sezoni!

23.08.2014. 08:48
FK Atletiko Madrid
FK Atletiko Madrid / Izvor: Beta/AP

Izabranici Dijega Simeonea su na "Vinsente Kalderonu" sasvim zasluženo trijumfovali.

Fudbaleri Atletika osvojili su trofej španskog Superkupa pošto su na svom terenu savladali gradskog rivala Real sa 1:0 (1:0). Gol odluke postigao je hrvatski napadač Mario Mandžukić već u drugom minutu, a Atletiko je osvojio drugi trofej Superkupa u istoriji, nakon što je prethodno slavio 1985. godine.

Mario Mandžukić
Mario Mandžukić / Izvor: Beta/AP

Na ispunjenom „Visente Kalderonu“ odigrana je veoma dobra utakmica, mnogo sadržajnija od prve na "Santjago Bernabeu" , kada je bilo 1:1. Nošen podrškom sa tribina, Atletiko je furiozno ušao u meč, pa je Mandžukić odmah savladao golmana Kasiljasa. Na ivici šesnaesterca primio je sjajan pas od Grizmana i preciznim šutem pogodio donji levi ugao.

Hames Rodrigez
Hames Rodrigez / Izvor: Beta/AP

Domaćin je znalački čuvao vođstvo taktički gotovo besprekornom igrom, iako je Real do isteka 45 minuta bio konkretniji i nešto opasniji, a Rodrigez i Bejl su propustili priliku da izjednače rezultat. Trener domaćih Dijego Simeone zaradio je isključenje pred kraj prvog dela igre, zbog pokušaja da se fizički obračuna sa jednim od pomoćnih sudija. Drugo poluvreme počelo je gotovo na isti način. Ponovo je Atletiko krenuo silovito, mogao je da duplira prednost, ali je Garsija pogodio prečku, potom šutirao preko gola, a Koke iznad prečke.

Raul Garsija
Raul Garsija / Izvor: Beta/AP

Domaći tim delovao je sve bolje i sigurnije u nastavku utakmice snažnog tempa, prepune naboja. Imao je inicijativu, a Real nije nalazio rešenja da sruši granitnu odbranu "jorgandžija", iako je na poluvremenu ušao najbolji igrač sveta Kristijano Ronaldo. Nije imao prilike da se istakne, bio je budno čuvan, a trener "kraljevskog kluba" Karlo Anćeloti nije računao na Anhela Di Mariju, koji je najavio odlazak iz Reala. Atletiko je slavio ukupnim rezultatom 2:1 i tako ponovo pokazao da i pored ogromnih kupovina komšija, pare ne igraju najbitniju ulogu u sportu.