SUPERLIGA: Partizan opet izgubio, zaostatak za Zvezdom sada je 19 bodova (VIDEO)

01.11.2015. 17:55
FK Partizan
FK Partizan / Izvor: MN Press

Jedini gol za Metalac dao Nemanja Mladenović, u 17. minutu sa bele tačke. U 29. minutu isključen Miloš Ostojić. Gornjomilanovčani prvi put u istoriji pobedili crno-bele.

Agonija Partizana se nastavlja. U utakmici 16. kola Superlige crno-beli su izgubili od domaćina, Metalca, prvi put u istoriji. a jedini gol dao je Nemanja Mladenović sa bele tačke. Iako je ekipa Ljubinka Drulovića došla u Gornji Milanovac kao favorit i osokoljena pobedom u Kupu, nad Sinđelićem, sa gostovanja se vratila sa petim porazom u sezoni (četvrtim na gostovanjima). Takođe, ovaj poraz došao je samo četiri dana pred gostovanje Atletik Bilbaou u Ligi Evrope, odnosno u najnezgodnije vreme. Isto tako, zaostatak u odnosu na lidera Crvenu zvezdu je 19 bodova.

Doduše, treba reći da je od 29. minuta Partizan bio bez isključenog Miloša Ostojića (pre toga skrivio penal) , ali to ni na koji način ne može da opravda izdanje "parnog valjka" koji je opet stao. Ispostavilo se da Drulovićev eksperiment sa Filipom Kljajićem na golu i Ivanom Šaponjićem kao startnim napadačem nije dao rezultat. Na drugoj strani, Metalac je uspeo da dođe do velikih bodova disciplinovanom i organizovanom igrom.

Uvodni trenuci meča pripali su domaćinu, a u 9. minutu mogao je i da povede. Posle kornera, Saša Nikodijević je pokušao lukavo da savlada Filipa Kljajića, ali je ovaj ipak sprečio gol. Nekoliko minuta kasnije, prvi problem za Partizan. Dejan Đenić je pao posle duela sa Milošem Ostojićem (pogledajte i procenite da li je penal postojao), a Filip Kljajić nije mogao da zaustavi šut Nemanje Mladenovića. U 17. minutu, Metalac je vodio sa 1:0, ali to nije bio kraj muka crno-belih. U 29. minutu, Ostojić je zbog faula na sredini terena dobio drugi žuti karton. Dimitrijević nije odmah, već posle kraće pauze sankcionisao povlačenje Đenića sa leđa. Od tada je Partizan bio sa desetoricom na terenu, da bi 36. minutu Nemanju Petrovića zamenio Lazar Ćirković.

U 39. minutu pomoćni sudija Kurčubić je na kratko signalizirao Dimitrijeviću da se meč prekine. Razlog je bio predmet koji je doleteo sa tribine na kojoj su bili navijači Partizana. Kurčubić je prvo je čučnuo kao da ga je nešto pogodilo, a zatim pokazivao da je poliven. Utakmica je ubrzo nastavljena, ali uz opomenu da će u slučaju sličnog ispada biti prekinuta.

Do kraja poluvremena nije bilo promene rezultata, mada treba spomenuti pokušaj Stefana Babovića iz slobodnog udarca, koji je završio preko gola. Takođe treba da se kaže i da igrači "parnog valjka" nisu u prvih 45 minuta uputili šut u okvir gola.

Na poluvremenu, ni Nenad Vanić ni Ljubinko Drulović nisu menjali sastave. U 52. minutu, Đenić je sa nekoliko metara šutirao iskosa pored Gregora Balažica, ali je Kljajić ipak odbranio.

Samo deset minuta kasnije, Ivan Šaponjić je propustio veliku priliku. Pre toga, ekipa Metalca nije iskoristila skraćeni korner, a usledila je kontra gostiju. Abubakar Oumaru je "izbacio" Šaponjića, ali je mladi napadač u poslednjem trenutku sebi dao predug for. Golman Nemanja Belić je intervenisao. U 65. minutu, Alen Stevanović je pogodio stativu, da bi dva minuta kasnije Oumaru ustupio mesto Petru Grbiću. U poslednjih 20-ak minuta šansu je dobio i Valerij Božinov, umesto Šaponjića.

U 76. minutu, Babović je izveo slobodan udarac, a svi iz tabora crno-belih tražili su penal zbog igranja rukom. Dimitrijević međutim nije reagovao. U narednom napadu, Đenić je došao do ivice kaznenog i šutirao ka golu, ali je lopta otišla pored gola. U 80. minutu, Dimitrijević je Simovu pokazao samo žuti karton iako je na sredini terena namerno igrao rukom (pogledajte na 2:17 snimka). Tačnije, "smečovao" je u aut.

U 82. minutu, pokušavali su crno-beli u kaznenom, ali je svaki šut bio izblokiran. Crno-beli su do kraja napadali, ali nisu imali uspeha. Domaćin je uspeo da sačuva prednost i dođe do četvrtog trijumfa u sezoni. U 90. minutu, Kljajić je uz dosta muke zaustavio šut Dimitrijevića. Na kraju su navijači Partizana "počastili" igrače uvredama, pošto su im rekli da igraju kao "pi....".

Partizan će protiv Atletika u Ligi Evrope igrati u četvrtak, od 21:05, u Španiji.

METALAC - PARTIZAN 1:0

Strelci: Mladenović 17.p

Stadion: Metalca u Gornjem Milanovcu

Sudija: Dejan Dimitrijević

Žuti kartoni: Ostojić

Crveni kartoni: Brkić, Simov, Stojković - Ostojić, Balažic, Grbić

METALAC: Belić, Nikodijević, Simić, Otašević, Rnić, Panić, Dimitrijević, Brkić (od 72. Stojković), Mladenović, Merdović (od 69. Luković), Đenić (od 90. Dopuđ).

PARTIZAN: Kljajić, Vulićević, Balažic, Ostojić, Subić, Jevtović, Petrović (od 36. Ćirković), Stevanović, Babović, Oumaru (od 67. Grbić), Šaponjić (od 73. Božinov).