ŠVEĐANI IMALI SREĆE: Ibrahimović "NATERAO" Irce na remi (VIDEO)

13.06.2016. 19:53
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović / Izvor: Reuters

Nešto kasnije, u istoj grupi igraće Italija i Belgija.

Bez pobednika je završena utakmica grupe E na EVRO 2016, između Republike Irske i Švedske. Poveli su Irci, pogotkom Veslija Hulahana, ali je na kraju je bilo 1:1, pošto je Kieran Klark postigao autogol u 71. minutu. Inače, pravdu u utakmici na stadionu "Francuska" u Sen Deniju je delio najbolji srpski sudija Milorad Mažić. Po svemu viđenom, dobro je obavio svoj posao.

Već u desetom minutu, Džef Hendrik je snažno šutirao, ali je golman Švedske Andreas Isakson odlično odbranio. To je bila ujedno i prva ozbiljnija prilika u utakmici na stadionu "Francuska". U 17. minutu, Džon O Šej je bio "kratak". Da je na metar od gola samo malo zahvatio loptu, lopta bi skoro sigurno završila u mreži Šveđana. U 32. minutu, Hendrik je "opalio" po lopti, i pogodio prečku, sa 25 metara. Isakson je već bio savladan. Do kraja poluvremena, Irci su bili dominantniji, ali tu nadmoć nisu iskoristili.

LAŽNA UZBUNA U PARIZU: Pronađen sumnjiv paket na stadionu pred duel Irske i Švedske!

Već u 48. minutu, Irci su konačno materijalizovali pritisak. Posle duže akcije, lopta je došla do Veslija Hulahana, koji je sa desetak metara udarcem iz poluvoleja pogodio gol Šveđana.

Branilac titule se mučio, ali pobedom započeo EP (VIDEO+FOTO)

Nekoliko minuta kasnije, pokušao je do tada neprimetni Zlatan Ibrahimović, ali je njegov šut završio pored gola. U 72. minutu, izjednačili su Šveđani. Ibrahimović je prošao po desnoj strani, centrirao, a Kieran Klark glavom zakucao loptu u mrežu Isaksona. Ipak treba da se prizna da u ovoj situaciji jednostavno nije imao mnogo izbora.

Do kraja meča, Irci su pokušali da dođu do nove prednosti, ali je na kraju ipak bilo 1:1.

PRAVILA, PRAVILA: Španci su uradili nešto zbog čega su ih mnogi KRITIKOVALI (VIDEO+FOTO)

Nešto kasnije, svoju utakmicu u grupi E, odigraće Belgijanci i Italijani.

REPUBLIKA IRSKA - ŠVEDSKA 1:1

STRELCI: Hulahan 48 - Klark 72. ag

R. IRSKA: Rendolf, Kolman, Ošej, Klark, Brejdi, Hendrik, Vilan, Mekkarti (od 85. Mekgidi), Hulahan ( od 85. Kin), Long, Volters (od 63. Meklin).

ŠVEDSKA: Isakson, Lustig (od 44. Johanson), Lindelof, Grankvist, Olson, Forsberg, Kalstrom, Levicki (od 86. Ekdal), Larson, Berg (Guideti od 59), Ibrahimović.

SKANDAL NA SRPSKIM TERENIMA: Trener UDARIO igrača (VIDEO)