UMALO IZNENAĐENJE: Švajcarska se PROVUKLA protiv Albanije (VIDEO + FOTO)

11.06.2016. 16:56
Sar
Sar / Izvor: Reuters

Utakmica A grupe odigrana u Lansu.

Umalo veliko iznenađenje u Lansu! Švajcarska je minimalno pobedila debitanta na EP Albaniju (1:0) u meču prvog kola A grupe, ali utakmica je veoma lako mogla da se okonča remijem iako je selekcija sa Balkana od 36. minuta igrala sa desetoricom posle isključenja kapitena Lorika Cane.

EP: Aleksandar Mitrović prognozira ko će osvojiti prvo mesto i ko će biti najbolji strelac(FOTO)

Švajcarska je povela već u četvrtom minutu, posle kornera je najviši u skoku bio defanzivac Fabijan Šar koji je iskoristio nepotrebno istrčavanje golmana Albanije Beriše i rutinski poslao loptu u mrežu udarcem glavom.

NISU NI KRENULI, a Belgijanci već imaju OZBILJAN problem

NOVA BRIGA ZA HERARDA MARTINA: Di Marija se povredio

Albanija je mogla do izjednačenja u 31. minutu, Armando Sadiku je izašao sam na golmana Švajcararaca, ali je Zomer izašao, skratio ugao, i nogom zaustavio šut Sadikua. Švajvarcka je mogla da osigura pobedu mnogo ranije, ali se Haris Seferović u dva navrata (43. i 66. minut) obrukao, mada se moraju istaći i odlične intervencije golmana Albanije Beriše.

PRE NEKI DAN ZA TITULU, a evo za šta CIRBES, MITROVIĆ, LAZIĆ i DANGUBIĆ sada igraju (FOTO)

Malo je nedostajalo da Švajcarci budu surovo kažnjeni za sve promašaje Seferovića, ali je Sadiku u 76. minutu bio neprecizan iz veoma izgledne situacije. Još bolju šansu za izjednačenje imao je Gaši u 87. minutu, koji je vešto izbegao ofsajd zamku, ali je golman Švajcarske Zomer ponovo odbranio i izrastao u heroja utakmice.

Ovo su najzgodniji fudbaleri na Evropskom prvenstvu! (FOTO)