28.08.2014. 17:07 18:46
Ana Ivanović
Ana Ivanović / Izvor: Tanjug

Karolina Pliškova je posle 80 minuta igre slavila na "Luis Armstrong" stadionu.

Ana Ivanović  posle odlične partije koju je pružila protiv Alison Riske izgleda imala loš dan. Srpska teniserka je poražena od Čehinje Karoline Pliškove sa 2:0 (7:5, 6:4) posle 80 minuta igre. Publika na "Luis Armstrong" stadionu imala je prilike da gleda čudan meč, pogotovo u prvom setu.

Vodila je Ivanovićeva sa 3:1, ali je onda usledio neobjašnjiv pad u njenoj igri. Pliškova je sa tri oduzeta servisa protivnici privela prvi set u svoju korist. Do šestog gema u drugom periodu igre nije bilo brejka, a onda je opet krenula konfuzija. Smenjivali su se brejkovi na obe strane, ali na našu žalost, Čehinja je još jednom izašla kao pobednica i trijumfovala sa 6:4. Pliškova u borbi za osminu finala čeka bolju iz meča Kejsi Delakva (Australija) - Kijang Vang (Kina).

Tekstualni prenos mogli ste da pratite na Srbijadanas.com:

2. set - 6:4.

U prvih pet gemova nije viđen brejk, ali je Pliškova ponovo zapretila. Gubila je Ana sa 40:15 i 40:30, ali je uspela da osvoji gem, 2:3. Sedmi, osmi i deveti gem bili su rezervisanje za oduzimanje servisa protivnici. Ipak, naša teniserka je izvukla deblji kraj, pošto je Čehinja povela sa 5:4 i tako dobila priliku da servira za meč. Prvu set loptu je propustila, ali je narednu realizovala i tako načinila veliko iznenađenje savladavši osmog nosioca.

1. set - 7:5.

Imala je Ana u drugom gemu 0:30 i odličnu priliku da se već na startu odlepi rezultatski. Ipak, Čehinja je sa dva dobra servisa izjednačila na 1:1. Sjajnom forhend paralelom srpska teniserka je povela sa 3:1 i tad se činilo da će privesti prvi set lagano u svoju korist. Pliškova nije tako mislila, pa je u naredna tri gema dva puta oduzela servis Ivanovićevoj, što joj je donelo prednost od 4:3. Posle četiri brejka zaredom, konačno je jedna igračica uspela da uzme svoj servis. Ana je sa nulom povela sa 5:4 i tako primorala protivnicu da servira za ostanak u prvom setu. Svojim trećim brejkom Pliškova je povela sa 6:5 i u narednom gemu je posle odličnog servisa, zakucala forhend u nebranjeni ugao terena protivnice  i tako posle 45 minuta dobila prvi set, 7:5. Vreme je za Anu da se probudi.