27.02.2016. 19:05
Detalj s utakmice Partizan - Crvena zvezda
Detalj s utakmice Partizan - Crvena zvezda / Izvor: MN Press

Na stadionu u Humskoj odigran 150. "večiti derbi", u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Fudbaleri Crvene zvezde upisali su još jednu prvenstvenu pobedu, i to najvažniju, protiv Partizana. U 150. "večitom derbiju" na stadionu u Humskoj, crveno-beli su slavili sa 2:1. Golove su dali Luis Ibanjez i Ugo Vijeira, dok je jedini strelac za "parni valjak" dao (takođe) stranac, Sedrik Gogua. Nakon ove pobede, Zvezda je samo potvrdila prvo mesto i prednost u odnosu na Partizan sada je 32 boda. Takođe, crveno-beli su nastavili tradiciju pobeđivanja u derbijima, sa okruglim brojem.

Meč su obeležile i sporne odluke sudija Vlada Glođovića, a saopštenje Partizana o njima možete da pročitate OVDE

VEČITI DERBIJI: Partizanu ne prijaju jubilarci (VIDEO)

Uoči početka utakmice, igrači su bili zagrljeni, povodom Svetskog dana borbe protiv retkih bolesti. Takođe, u uvodnim trenucima Grobari su napravili bakljadu, tako da su prvi minuti odigrani u dimu. U prvih desetak minuta, inicijativu su imali crno-beli, mada je i Zvezda imala jednu kontru. U 12. minutu, u kaznenom je oboren Nemanja Mihajlović, ali sudija Vlado Glođović nije svirao penal. Zbog toga su protestovali igrači, ali i klupa Partizana, na čelu sa šefom struke Ivanom Tomićem. U 18. minutu, posle centaršuta sa desne strane, najviši u skoku bio je novajlija Sedrik Gogua. Defanzivac iz Obale Slonovače iskoristio je odličnu loptu, još jednog debitanta u "večitom derbiju", Mihajlovića. Damir Kahriman je samo pogledom ispratio loptu.

PARTIZAN OŠTEĆEN ILI NE? Da li je bio penal? (VIDEO)

PENAL, IPAK NE: Pogledajte kako je Ivan Tomić POBESNEO (VIDEO)

ZBOG OVOGA će GOGUA večno pamtiti debi u večitim derbiju (VIDEO)

Na izjednačenje se nije čekalo dugo, pošto je u 25. minutu Luis Ibanjez izveo slobodan udarac, a zbog loše postavke u živom zidu Bojan Šaranov nije mogao bolje da reaguje. Ubrzo je Partizan mogao do novog vođstva, ali je Alen Stevanović (strelac na prethodnom derbiju) promašio zicer. Tačnije, Kahriman je odbranio šut sa nekoliko metara, ali je Stevanović mogao mnogo bolje. Centrirao je opet Mihajlović, koji je konstantno pravio probleme protivniku po levoj strani. Potpuni preokret je doneo Ugo Vijeira (16. gol sezoni). Portugalac je iskoristio dodavanje Slavoljuba Srnića, i glavom savladao Šaranova. Podsetimo, Vijeira je bio strelac i u prethodnom derbiju.

Pogledajte koreografiju navijača Zvezde i PROZIVKU za partizanovce (FOTO)

ZA TILI ČAS: Ibanjez i Vijeira utišali Partizanovce (VIDEO)

Na pauzi između poluvremena, ni Tomić ni Božović nisu  pravili izmene, ali je u 53. minutu umesto Valerija Božinova šansu dobio Partizanov "klinac"  Dušan Vlahović ( najmlađi debitant). Nekoliko minuta kasnije ušao je Nebojša Kosović, umesto kapitena i novog rekordera po nastupima u "večitom derbiju" (26), Saše Ilića. U 65. minutu, posle faula nad Brašancem, Mihajlović je izveo "slobodnjak", ali preko gola.

NAJMLAĐI DEBITANT: Vlahović oborio rekord Luke Jovića i ušao u istoriju derbija (VIDEO)

Od 72. minuta Zvezda je igrala sa desetoricom, pošto je Aleksandar Luković dobio drugi žuti karton zbog prekršaja. Do kraja utakmice, bilo je prilika na  obe strane, ali ne i promene rezultateta. U poslelednjim trenucima šansu  je dobio i Mihajlo Ristić, umesto Srnića. Kao i Nenad Gavrić, umesto Vijeire koga su navijači Zvezde skandirali. Poslednje trenuke obeležila je inicijativa domaćina, ali bez rezultata.

Partizan - Crvena zvezda 1:2

Strelci: Gogua 18. - Ibanjez 25, Vijeira 33.

Stadion: Partizana