VN MAĐARSKE: Čemu kvalifikacije, sve se zna - Mercedesi na čelu!

25.07.2015. 16:09
Tanjug/Srbija Danas
Niko Rozberg, Luis Hamilton i Sebastijan Fetel posle kvalifikacija za VN Mađarske / Izvor: Tanjug

Desti put u sezoni u isto toliko trka namački tim osvojio je prvu startnu poziciju u kvalifikacijama.

Aktuelni svetski šampion u Formuli 1, vozač Mercedesa, Britanac Luis Hamilton osvojio je pol poziciju za Veliku nagradu Mađarske koja se u nedelju vozi na stazi "Hungaroring".

Dvostruki svetski šampion izvezao je najbrži krug na zvaničnom treningu, više od pola sekunde ispred timskog kolege Nemca Nika Rozberga i vozača Ferarija Sebastijana Fetela. Iz drugog reda, u nedelju će uz četvorostrukog svetskog šampiona Fetela, kao četvrti startovati vozač Red Bula Australijanac Danijel Rikjardo.

Luis Hamilton posle kvalifikacija za VN Mađarske
Luis Hamilton posle kvalifikacija za VN Mađarske / Izvor: Tanjug

Ovo je deveta pol pozicija od deset trka ove sezone za Hamiltona, a ukupno 47. u karijeri. On će u nedelju imati priliku da peti put u karijeri slavi na "Hungaroringu". Hamilton u generalnom plasmanu vodi sa 17 bodova prednosti u osnosu na Rozberga, dok je na trećoj poziciji Fetel sa čak 42 boda zaostatka.