ŽENSKI MUNDIJAL: Amerikanke zgazile Japanke

06.07.2015. 12:21
Slavlje Amerikanki
Slavlje Amerikanki / Izvor: Reuters

Reprezentacija SAD pobedila branioca trofeja Japan sa 5:2 i revanširala se za poraz sa prošlog prvenstva.

Fudbalerke SAD treći put su osvojile titulu prvaka sveta, deklasiravši u finalu odigranom u Vankuveru selekciju Japana sa 5:2.

Prvo i treće izdanje ženskog Mundijala, 1991. i 1999, takođe su osvojile Amerikanke, kojima su potom pripale dve bronze, a onda i, prilično bolno, srebro 2011, baš protiv Japanki. Tada je selekcija SAD prvo vođstvo izgubila u 81. minutu, drugo u produžecima, u 117, a onda, posle tih 2:2, izgubila sa penala.

Amerikanke postižu pogodak
Amerikanke postižu pogodak / Izvor: Reuters

U toj penal seriji, pored Boksove i Heltove, jedanaesterac nije realizovala ni Karli Lojd (na fotografiji). Ona je, četiri godine kasnije, postala junakinja finala odigranog pred 53.341 gledaocem, jer je dala tri gola, od kojih jedan sa polovine terena.

Čak i kada je selekcija iz "zemlje izlazećeg sunca" uspela da smanji rezultat (u 52. minutu je prišla na 4:2), dva minuta kasnije bi usledio odgovor, a gol je dala Hitova za konačnih 5:2 i veliko slavlje širom SAD.