ŽETVA MEDALJA U RAČICAMA: Šest odličja za Srbe, zlatni Dragosavljević

03.05.2015. 12:51
Marko DragosavljevićMarko
Marko DragosavljevićMarko / Izvor: Foto: Twitter/@KajakSrbija

Kajakaška reprezentacije Srbije sa osvojenih sedam medalja (šest danas) na Evropskom prvenstvu u Češkoj postavila rekord po broju odličja osvojenih na EP

Posle bronzanih odličija koje su na Evropskom prvenstvu u kajaku i kanuu osvojili Dejan Pajić, Milica Starović i Dalma Ružičić-Benedek (više pročitajte OVDE), kolekcija je uvećana za još četiri medalje.

Naime, najsjajniju je uzeo Marko Dragosavljević u trci K-1 na 200 metara, dok je Nikolina Moldovan, kojoj je izmakla bronza u K-1 na 500 metara, stigla do postolja u trci na 200 metara.

Marko je do cilja stigao za 34.708 sekunde, drugo mesto zauzeo je Peter Mening iz Švedske (34.836), a treći je bio Litvanac Ignas Navakauskas (34.912).

Nikolina je svoju deonicu prešla za 41.516 sekundi. Zlato je osvojila Sara Gujo iz Francuske (40.980), a srebrom se okitila Natalija Podolskaja iz Rusije (41.340). Ona je sa sestrom Oliverom osvojila bronzu u disciplini K-2 na 200 metara. One su ostvarile vreme 39.420 sekundi, pobedile su Beloruskinje Mahneva i Litvinčuk (38.480) ispred Poljakinja Naje i Nikolajčik (39.192).

Tokom dana par Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili su srebro u olimpijskoj disciplini na 200 metara sa vremenom 39.292. Pobedili su Nemci Rojhe i Libšer (32.224), dok su treći bili Lankas i Ramanauskas iz Litvanije (32.660).