ZVEZDA JE VEĆ IMALA VEOMA KRATKE EPIZODE U EVROPI: Sećate li se Libereca ili možda APOEL-a? (VIDEO)

03.07.2015. 15:30
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - APOEL
Detalj sa utakmice Crvena zvezda - APOEL / Izvor: MN Press

Zvezda već imala iskustva sa eliminacijama posle samo jednog kola u evrokupovima.

Izjava trenera fudbalera Crvene zvezde Miodraga Božovića, posle poraza od Kairata (više pročitajte OVDE) da takmičenje u Evropi nije prioritet najbolji je pokazatelj da ni u taboru crveno-belih ne gaje velike nade za prolaz u drugo kolo kvalifikacija za Ligu Evrope.

Po svemu sudeći, i ove sezone, Zvezda će takmičenje u evropskim kupovima završiti posle samo dva meča, odnosno posle samo utakmica protiv samo jednog protivnika.

Krenimo redom, odnosno od najsvežijeg primera. U sezoni 2010/11, Zvezda je igrala sa Slovanom, u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, a ukupan rezultat je bio 3:2 za Slovake. U prvom meču drugog kola kvalifikacija za Kup UEFA, u Beogradu bilo je 2:1 za goste, a u revanšu u Bratislavi "nedovoljnih" 1:1. Poveo je Slovan, autogolom Slavoljuba Đorđevića, da bi Kadu izjednačio u 73. minutu. Ipak, to nije bilo dovoljno. Zvezda je tada završila "putovanje" u Evropi, a treba spomenuti i da je Đorđević u 57. minutu dobio crveni karton.

Nešto ranije, u sezoni 2008/09, protivnik je bio APOEL, a posle dva remija uspešniji su bili Kiprani. U Nikoziji je bilo 2:2, a u Beogradu 3:3. Posle 90 minuta bilo je 2:2, a Zvezda je povela u produžetku golom Nenada Milijaša, sa bele tačke. Međutim, u 116. minutu crveno-belima je presudio Nenad Mirosavljević.

U nekim drugim sezonama (2006/07, 2004/05, 2001/02), Zvezda se posle eliminacija u kvalifikacijama za Ligu šampiona obrela u kvalifikacijama za Kup UEFA, ali se tada zadržavala samo u jednoj rundi. U borbi za mesto u Kupu UEFA eliminisali su je Liberec (2:0 i 2:1), Zenit (4:0 i 2:1) i Arsenal Kijev (3:2 i 0:0).

Ali sačekajmo sledeći četvrtak, za kada je zakazan revanš Kairat - Crvena zvezda. Tada ćemo videti da li će crveno-beli okončati takmičenje već na početku.