ZVEZDA IZGUBILA DOBIJENO: Evertonova bomba i Kahrimanova KATASTROFALNA GREŠKA rešile derbi (VIDEO+FOTO)

16.04.2016. 20:06
Everton Luiz
Everton Luiz / Izvor: MN Press

Odigran 151. "večiti derbi". Meč na stadionu "Rajko Mitić" obilovao i incidentima na tribinama i prekidima.

Everton Luiz je pokvario slavlje Crvenoj zvezdi. Crveno-beli su vodili od 84. minuta, golom Predraga Sikimića, ali je Partizanov Brazilac izjednačio posle katastrofalne greške golmana crveno-belih Damira Kahrimana, u sudijskoj nadoknadi. Na kraju, u 151. "večitom derbiju" bilo je 1:1. Posle uvodnog kola plej-ofa Superlige Srbije, odnos na tabeli je isti. Zvezda ima 14 bodova više od trećeplasiranog Partizana.

Utakmica na stadionu "Rajko Mitić" obilovala je tempom, "večiti rivali" su se "podelili" i dominirali u određenim periodima, ali su golovi viđen tek u završnici. Kada je Sikimić (ušao umesto povređenog Uga Vijeire) postigao veoma efektan gol, Partizan je bio nadmoćniji na terenu. I kada su navijači Zvezde počeli da slave usledio je "projektil" Brazilca koji je posle toga i isključen.

Protokol
Protokol / Izvor: Srbija Danas

POZNATI SASTAVI: Grofovo iznenađenje, a Tomić je u napad stavio...

Ivan Tomić
Ivan Tomić / Izvor: MN Press

U prvih pola sata meča na stadionu "Rajko Mitić" stoodstotnih prilika nije bilo, ali na terenu nije bilo dosadno. Gogua je grešio, što domaćin nije iskoristio. Takođe treba spomenuti i detalj iz 23. minuta kada je kontranapad Zvezde propao. Situaciju "4 na 3" ukočio je i potpuno upropastio Ugo Vijeira. Portugalac se nekoliko trenutaka kasnije povredio, pa je otišao na klupu kako bi mu se zglob bandažirao. Međutim, ubrzo se vratio na teren.

Vasić Iliću oprostio jednom

Kapitenu Partizana Saši Iliću sudija Aleksandar Vasić oprostio je jedno povlačenje sa leđa. U prvoj situaciji oprostio mu je povlačenje Luisa Ibanjeza. Međutim, kada je nekoliko minuta kasnije povukao Slavoljuba Srnića dobio je žuti karton. Krajem prvog dela igre, Ilić je ponovo faulirao protivnika, pa mu je tada ponovo progledano kroz prste.

SUPERLIGA: Rafal Vojvodine – četiri gola za 45 minuta!

U 42. minutu, Katai je posle solo prodora sa 15-ak metara šutirao, ali je Bojan Šaranov loptu izbacio u korner. To je ujedno bio do tada i najopasniji pokušaj, kada se uzmu u obzir obe ekipe. Samo minut kasnije, posle duela Ibanjeza i Šaranova, nesigurni Gogua se poigravao ispred svog gola, ali ipak bez posledica.

Kada se rezimira prvo poluvreme, Zvezda je bila dominantnija u prvih 20-ak minuta, ali se nešto kasnije Partizan probudio i oslobodio pritiska. Pri kraju prvog poluvremena došlo je i do sukoba na istočnoj tribini, pa je morala da interveniše i žandarmerija. Takođe, sukoba je bilo i na severnoj tribini, a sukobili su navijači crveno-belih i žandarmi.

RAT navijača Zvezde i Partizana (VIDEO)

Bakljada u 151 derbiju
Bakljada u 151 derbiju / Izvor: MN Press

Na početku drugog poluvremena (48. minut), Grujić je petom proigrao Ibanjeza. Argentinac je snažno šutirao u bliži ugao Šaranova, ali je Šaranov opet odbranio. U narednim trenucima, Vijeira je morao da napusti igru, zbog povrede. Šansu je dobio Predrag Sikimić, a nedugo zatim Plavšić je ušao umesto Grujića. U 58. minutu Partizan je opasno zapretio. Iz peterca Ilić nije uspeo najbolje da šutira, ali je lopta došla do Brašanca koji je snažno šutirao. Kahriman je odbranio. U tim trenucima Partizan je dominirao.

DA ZAPLAČEŠ: Andrija Živković NE MOŽE da igra u derbiju, ali ima MOĆNU poruku za igrače Partizana (FOTO)

U 73. minutu Ivan Bandalovski je izbacio Ibanjeza i centrirao sa desne strane, ali šut glavom Nemanje Mihajlovića završio je u gol autu. Tada je u igru ušao i Valeri Božinov, koji se oporavio od povrede lože. Iz igre je izašao Saša Ilić koji je "upisao" 27. "večiti derbi". Aleksandar Katai je u 80. minutu izašao sam ispred Šaranova, ali je golman Partizana odlično ušao u šut. Odmah zatim, usledio je napad crno-belih, ali je Nemanja Mihajlović šutirao preko gola. U roku od samo od dva minuta Mihajlo Ristić je dva puta snažno šutirao, ali u Šaranova.

A onda u 84. minutu, Sikimić je poslao "bombu" u gornji ugao, s tim da se za loptu izborio Le Talek. Zvezda meč nije završila kompletna, pošto je Rendulić dobio drugi žuti karton. Samo nekoliko minuta kasnije, Everton je šutirao sa 35 metara, a Kahriman je katastrofalno reagovao. Zbog drugog žutog kartona, igru je napustio i Brazilac koji je provocirao navijače posle postizanja gola.

OVDE možete da pogledate gol Sikimića, a OVDE pogodak Evertona.

U narednom kolu, Partizan će biti domaćin Čukaričkom, dok će Zvezda gostovati Borcu. U sredu, Partizan će igrati revanš polufinala Kupa Srbije, sa Spartakom u Subotici.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 1:1

STRELCI: Sikimić 84 - Everton 90+5

STADION: "Rajko Mitić"

GLEDALACA: 37.523

SUDIJA: Aleksandar Vasić

ŽUTI KARTONI: Le Talek, Rendulić, Katai - Gogua, Ilić, Everton

CRVENI KARTONI: Rendulić - Everton

CRVENA ZVEZDA: Kahriman, Cvetković, Luković, Rendulić, Ibanjez, Le Talek, Donald, Katai, Grujić (od 57. Plavšić), Srnić (od 78. Ristić), Vijeira (od 53. Sikimić).

PARTIZAN: Šaranov, Bandalovski, Gogua, Jovanović, Bogosavac, Everton, Brašanac, Kosović, Mihajlović, Stevanović (od 83. Vlahović), S. Ilić (od 73. Božinov).

ŠIROM EVROPE: Real na bod od Barse, Mitrović pomogao Njukaslu u borbi za spas (FOTO)