21°C
16.05.2024.
117.1192
107.5969

RASPUCALI SE: Urugvajci deklasirali Rusiju i osvojili prvo mesto u A grupi (UŽIVO)

25.06.2018. 16:11
Fudbalska reprezentacija Urugvaja
Fudbalska reprezentacija Urugvaja / Izvor: Reuters

Mečevi se igraju u Samari i Volgogradu.

Urugvaj je ubedljivom pobedom protiv Rusije 3:0 u Samari obezbedio prvo mesto u A grupi, samim tim i lakšeg rivala u osmini finala - pobednika duela Iran - Portugalija, dok će domaćin SP morati na Špance. Dvostruki prvak sveta je u Samari slavio mnogo lakše nego što se očekivalo, Rusi su potpuno podbacili, mada ih je značajno omeo i crveni karton za Igora Smoljnikova u 29. minutu. U drugom meču Saudijska Arabija je pobedila Egipat 2:1 u meču koji su obeležila dva penala za azijsku selekciju, od kojih je samo jedan iskorišćen.

NI BRAZILKE JOJ NE MOGU NIŠTA! Supruga srpskog reprezentativca dolazi na meč protiv Brazila. Zapaliće tribine! (FOTO)

Mitrović još jednom o krađi, nedosuđenom penalu i Brazilu

Kolumbija nije smela da izgubi! Na tribinama Eskobarov prijatelj, otmičar i LEGENDA FUDBALA (FOTO)

Zemunci u Moskvi napali Hrvate! Slika dovoljno govori šta su im uradili (FOTO)

NOVI SKANDAL FIFA: Bezobrazluku nema kraja, evo ko će SUDITI meč Švajcarske i Kostarike (FOTO)

BRUTALNO UBISTVO U RUSKOM KAMPU: Dok su se fudbaleri Rusije spremali za meč sa Urugvajem, desila se TRAGEDIJA

REZULTATE i TABELU A grupe pogledajte OVDE

KRAJ U SAMARI

90+4. minut - pobeda Saudijske Arabije - gol Al Davsarija za VELIKU pobedu.

90. minut - 3:0 za Urugvaj - konačno gol Edinsona Kavanija, koji je u prethodnih 270 minuta propustio najmanje pet zicera.

74. minut - velika šansa za Ruse, ali Džuba šutira pored gola, iskosa sa 10 metara.

73. minut - Nandez menja Rodrigeza u Urugvaju.

63. minut - Prva promena kod Urugvajaca, Bentankur izlazi, ulazi Araskaeta

60. minut - poslednja izmena u Rusiji, ušao je napadač Fjodor Smolov umesto Alekseja Mirančuka.

Na startu drugog poluvremena, u Rusiji nova izmena, Kuzjaev je zamenio Gazinskog. Na drugoj utakmici prva izmena u Egiptu, Varda je ušao umesto El Saida.

KRAJ PRVIH POLUVREMENA

45+6. - novi penal za Saudijce, koji je potvrđen posle korišćenja VAR tehnologije - strelac je bio Al Faradž.

41. minut - penal za Saudijsku Arabiju, ali ga ne koristi Al Muvalad, brani mu rekorder svih SP Esam El Hadari.

38. minut - izlazi najbolji strelac Rusije Denis Čerišev, ušao je Mario Fernandes.

36. minut - crveni karton za Igora Smoljnikova, mora napolje zbog dve javne opomene, i neće igrati u osmini finala.

23. minut - 2:0 za Urugvaj u Samari, autogol Denisa Čeriševa, najboljeg strelca Rusije sa tri gola. Čerišev je skrenuo loptu u gol posle udarca Dijega Laksalta.

22. minut - 1:0 za Egipat - strelac, a ko drugi - Mohamed Salah.

10. minut - 1:0 za Urugvaj - strelac je Luis Suarez iz slobodnog udarca sa 18 metara.

Obe utakmice su počele u sporijem ritmu, niko ne želi da se zaleti i doživi poraz.