109.2537

SREĆA UZ VATRENE! Hrvatska PENALIMA do četvrtfinala! (VIDEO+FOTO)

01.07.2018. 21:15

Meč odigran u Nižnjem Novgorodu.

plasirala se u finale posle penala! Buran meč u Nižnjem Novgorodu počeo je sa dva gola u prva četiri minuta, a do kraja ne da nije bilo golova, nego ni šansi, pa se otišlo u produžetke. U drugom produžetku, u 116. minutu, Hrvatska je imala fantastičnu šansu za gol i prolaz dalje, ali je Luka Modrić očajno izveo penal, pa mu je golman Kasper Šmajhel lako odbranio, a meč je zatim morao da bude rešen - jedanaestercima. Hrvatska je u penal seriji bila preciznija i igraće u četvrtfinalu protiv Rusije, 6. jula u Sočiju.

PRAVO SA MONDIJALA! U Partizan stiže NAJVEĆE POJAČANJE za narednu sezonu! (FOTO)

TRANSFER VEKA! Kristijano Ronaldo napušta Real! Novi klub - veliko iznenađenje! (FOTO)

SELESAO U PROBLEMU: Brazil drastično OSLABLJEN protiv Meksika! (FOTO)

U prvoj seriji brane golmani udarce Eriksena i Badelja. U četvrtoj seriji udarac Šenea brani Subašić, a zatim Šmajhel brani Pivariću. Nikolaj Jorgensen šutira tačno u noge Subašiću. Rakitić daje gol i odvodi Hrvatsku među osam najboljih selekcija planete.

PENALI

KRAJ

120. minut - Kramarić sa 25 metara visoko iznad gola.

119. minut - Modrić sa 20 metara pravo u Šmajhela.

116. minut - BRANI KASPER ŠMAJHEL! Modrić OČAJNO izvodi penal, Danas mu hvata "živu loptu".

114. minut - PENAL ZA HRVATSKU! Matijas Jorgensen ruši Rebića.

113. minut - Nikolaj Jorgensen šutira loše iz dobre pozicije.

108. minut - Mandžukić izlazi, ulazi Badelj.

108. minut - Sisto iskosa sa 15 metara šutira pored gola Hrvata.

106. minut - Sisto menja Brajtvajta

DRUGI PRODUŽETAK

KRAJ PRVOG PRODUŽETKA

104. minut - Šmajhel posle centaršuta Kramarića mora da prebacuje loptu preko prečke u korner.

99. minut - Šene sa distance pored gola

98. minut - izmena u Danskoj, Kron-Deli menja Dilejnija.

97. minut - Ivana Perišića menja Andrej Kramarić.

94. minut - Pritisak Danaca na početku prvog produžetka, ali bez šanse za gol

PRVI PRODUŽETAK

KRAJ! PRODUŽECI!

90+3. - Brajtvajt sa ivice šesnaesterca šutira pored gola.

90+2. - Rakitić pored gola sa više od 25 metara.

81. minut - Pivarić menja Strinića.

78. minut - Rebić sa 18 metara šutira pravo u Šmajhela.

74. minut - pokušaj Kristijana Eriksena, ali sa oko 20 metara šutira pored gola.

71. minut - prva izmena u Hrvatskoj, ušao je Mateo Kovačić umesto Marcela Brozovića.

66. minut - Druga izmena u Danskoj, Nikolaj Jogrensen menja Andreasa Kornelijusa.

56. minut - pokušaj Danaca, ali posle odbijene lopte Vide Brajtvajt očajno šutira.

46. minut - prva izmena na utakmici, Šene je zamenio Kristensena.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

44. minut - Ponovo sa distance pokušava Rakitić, ali je opet siguran Šmajhel.

42. minut - umalo nehotični gol za Dance, Kristijan Eriksen pogađa prečku u situaciji kad je želeo da centrira.

29. minut - snažan udarac Ivana Rakitića sa 25 metara, ali pravo u Kaspera Šmajhela.

27. minut - odlična šansa za Dansku, ali Subašić ulazi Brajtvajteu u šut i zaustavlja udarac.

20. minut - rvanje Mandžukića i Knudsena u šesnaestercu Danaca, Hrvati traže penal, ali sudija Nestor Pitana odmahuje rukom, a njegovu odluku potvrđuje i VAR tehnologija.

MBAPE USPEŠAN I VAN TERENA: Francuz uspeo da smuva princezu i to pravu (FOTO)

Selekcije Hrvatske i Danske su se upisale u istoriju, postigavši dva najbrža pogotka na Mondijalima. Mreže su se tresle u razmaku od tri minuta i 40 sekundi.

4. minut - Hrvatska izjednačuje - Mario Mandžukić strelac sa pet metara, posle kardinalne greške odbrane Danske.

1. minut - VODI DANSKA! Matijas Jorgensen kroz šumu nogu šalje loptu u gol.