109.9635

POSLE 28 GODINA: Čudesni Pikford zaustavio Šveđane, Englezi u polufinalu (VIDEO+FOTO)

07.07.2018. 15:54
Utakmica odiigrana u Samari.

Engleska je pobedila Švedsku (2:0) u Samari i plasirala se u polufinale SP prvi put posle 1990. godine. Gordi Albion je postigao golove na vreme i iskoristio praktično sve šanse koje je imao, dok Šveđani nisu nijednu od nekoliko stoodstotnih, pre svega jer je na golu Engleza briljirao Džordan Pikford. Golman Evertona je skinuo tri zicera Šveđanima koji nisu uspeli da naprave još jedno iznenađenje. Englezi će u polufinalu, na stadionu Lužnjiki u Moskvi, igrati protiv boljeg iz dvoboja Rusije i Hrvatske.

(ANKETA) Da li ćete večeras navijati za RUSE ili HRVATE?

CEO KOSTUR MONDIJALA POGLEDAJTE OVDE

NEJMAR JE PONOVO GLUMIO NA TERENU: Brazilci dosta KUKANJA, pogledajte šta SVET ima da kaže o MAŽIĆU (FOTO)

KRAJ!

72. minut - opet PIKFORD! Golman Evertona treći put spasava Engleze. Berg je šutirao pod prečku, ali se čuvar mreže istakao novom čudesnom intervencijom.

62. minut - PIKFORD! Golman Engleske skida zicer Klaesonu.

59. minut - GOOOOL! Dele Ali pogađa udarcem  glavom sa peterca, posle centaršuta Lingarda, deluje da je sve rešeno u Samari.

47. minut - velika šansa za Berga, ali brani Pikford.

DRUGO POLUVREME

SPREMNA TRAMPA: Šaćiri za reprezentativca Srbije!

KRAJ PRVOG POLUVREMENA

45. minut - KOLOSALNA šansa za Rahima Sterlinga da reši meč, ali je driblao, oklevao i na kraju je izblokiran.

30. minut - GOOOOOOOOL! Ešli Jang je centrirao iz kornera, a Megvajer glavom sa osam metara šalje loptu u mrežu Šveđana. Osam od deset golova Egleska je postigla posle prekida.

19. minut - prva velika šansa na utakmici, ali najbolji strelac Mondijala Hari Kejn šutira pored gola sa 18 metara.

12. minut - prvi udarac na gol, ali Klaeson sa više od 20 metara prebacuje prečku engleskog gola.

4. minut - Počelo je klasičnim ispitivanjem snaga.