23°C
21.05.2024.
117.1131
107.829

MOĆNA RUSIJA U OSMINI FINALA: Baćuške TORPEDOVALE Egipat i pokazale SILU (VIDEO+FOTO)

19.06.2018. 21:51
Fudbalska reprezentacija Rusije
Fudbalska reprezentacija Rusije / Izvor: Reuters

Odluka pala u drugih 45 minuta.

Fudbaleri Rusije prvi su učesnici osmine finala na Mondijalu. Baćuške su furioznom igrom u drugom poluvremenu potpuno samlele Egipat i sa 3:1 obezbedili kartu za narednu rundu, a Egipat i Mohameda Salaha faktički poslali kući. Posle velike borbe u prvom poluvremenu i gotovo izjednačene igre, Egipat je u drugom poluvremenu potpuno pao pred naletima Rusije i tako se jednom nogom već oprostio od takmičenja.

POLJACIMA SE SMRKLO: Levandovski video ČUDO iz Senegala! (VIDEO+FOTO)

KAKAV POGLED NA TRIBINE: VRELA Poljakinja ZAPALILA glavni grad RUSIJE (FOTO)

Rusi su od samog početka stavili do znanja Egipćanima da su rešeni da ih pošalju kući već posle drugog kola grupne faze Mondijala. U petom minutu videli smo dve dobre prilike za domaću ekipu. Prvo je Ignaševič posle centaršuta Semedova sa desne strane pripretio golmanu Elšenaviju, ali je udarac završio pored gola. Odmah zatim je usledio i šut Golovna sa nekih dvadesetak metara, ali je lopta završila tik pored desne stative. Izabranici Ektora Kupera nisu uspevali da povežu svoje redove, pa je najbolji igrač Egipta Mohamed Salah bio potpuno bezopasan po gol Ruse na samom početku utakmice.

Kako je odmicalo vreme u prvom poluvremenu, Egipat je polako prebacivao težište igre na stranu Rusije, pa su udarcima iz daljine i centaršutevima iz prekida uspeli da stvore solidne prilike za postizanje gola, međutim mreža Akinfijeva ostala je mirna. U 15. minutu Trezege je bio najbliži postizanju pogotka, ali udarac koji je egipatski fudbaler uputio ka golu Rusije sa ivice šesnaesterca završio je van okvira gola. Bilo je dosta borbe na sredini terena, bez kontretnih prilika, ali je pred kraj prvog poluvremena do tada nepriemtni Mohamed Salah imao prvu pravu priliku. U tom trenutku Žirkov je brzom intervencijom u poslednjem trenutku spasao Ruse i rezultat je ostao 0:0, navijači su mogli da odahnu... U 41. minutu Salah je ponovo bio blizu postizanja pogotka.. Posle sjajne finte i driblinga šutirao je iz kolena, međutim Rusi su imali sreće i lopta je ponovo otišla zamalo pored gola. Nije bilo puno uzbuđenja do kraja prvog dela igre, pa se na odmor otišlo nepopularnim rezultatom 0:0.

Drugo poluvreme počelo je kao iz snova za Rusiju. Posle udraca Zobina došlo je do konfuzije u kaznenom prostoru Egipta gde je defanzivac Faraona Fati nesmotrenim potezom poslao loptu u sopstvenu mrežu za vođstvo Rusa od 1:0 u 47. minutu .Ovaj rezultat značio je i automatsko ispadanje Egipta sa Mondijala, pa su izabranici Ektora Kupera morali da krenu na sve ili ništa kako bi sačuvali šanse za prolaz u narednu rundu.

Nije prošlo mnogo vremena od vodećeg gola za Baćuške, a Salah je već zapretio na drugoj strani. Međutim, posle dobre intervencije ruskih defanzivaca lopta je otišla u korner. Da je Rusija u odličnoj formi potvrdili su sa dve furiozne akcije posle kojih su potpuno deklasirali Egipat. Prvo je u 59. minutu posle sjajnog ubacivanja sa desne strane rezervista Čerišev iskoristio dodavanje Fernandeša i udarcem sa nekih petih metara matirao golmana Egipta za 2:0 i delirijum na ruskih navijača na stadiona. Samo tri minuta posle srugog gola, novi šok za Egipat... Džuba je iskoristio grešku defanzivaca Faraona i preciznim udarcem povisio na 3:0 i tako još jednom obradovao navijače u Sankt Petersburgu. Egipat je bio na kolenima...

Uspeo je Egipat da u 73. minut smanji rezultat na 3:1. Posle sporne situacije u kaznenom prostoru Rusije, sudija Kaseres nije pokazao na belu tačku, ali je na sugestiju VAR tehnologije dosuđen jedanaesterac. Salah je bio neumoljiv i razantnim udarcem savladao Akinfejeva za kakvu takvu nadu egipatske selekcije da izbegne poraz. Do kraja meča viđena je borba na sredini terenu i jalovi pokušaji Egipćana da dođu do gola Akinfejeva, ali je rezultat na kraju ostao 3:1.

Naredne utakmice u grupi A na programu su 25. juna, a sastaju se Rusija-Urugvaj i Egipat-Saudijska Arabija.

RUSIJA - EGIPAT 3:1

STRELCI: Fati (autogol) 47. minut, Čerišev 59. minut, Džuba 62. minut, Salah 73. minut (penal)

STADION:  Krestovski, Sankt Peterburg.

KAPACITET: 64.468

SUDIJA: Enrike Kaseres (Paragvaj).

ŽUTI KARTONI: Trezege 57. minut, Smolov 84. minut

RUSIJA: Akinfejev - Fernandes, Kutepov, Ignševič, Žirkov (Kudrašjov 86. minut)- Zobnin, Gazinski - Samedov, Golovin, Čerišev (Kuzajev 74. minut), Džuba (Smolov 79. minut)

EGIPAT: Elšenavi - Fati, Gabr, Hegazi, Abdelšafi - Hamed, Elneni (Varda 64. minut) - Salah, Abdala, Trezege (Sobi 68. minut) - Marvan (Karaba 82. minut) .

Sve najnovije vesti sa Mondijala u Rusiji možete da pročitate OVDE.