109.2537

MEKSIKO PAO KAO SRBIJA: Brazil otišao u četvrtfinale (FOTO)

02.07.2018. 16:05

Meč se igrao u Samari.

Reprezentacija Brazila plasirala se u četvrtfinale Svetskog prvenastva u Rusiji pošto je sa 2:0 savladala Meksiko u Samari, na stadionu ''Kosmos arena''. Brazil je do pobede stigao u drugom poluvremenu, pošto je u prvih 45 minuta Meksiko ipak bio nešto bolji rival. Brazil je uspeo da uspostavi kontrolu i ima konkretnije šanse, ali je Očoa bio nezaustavljiv. Ipak, Nejmarov šut u 51. i Firminov u 88. minutu nije mogao da zaustavi. Selesao će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča između Belgije i Japana koji se igra od 20 časova.

Ceo kostur Svetskog prvenstva pogledajte OVDE.

88. minut - Brazil vodi 2:0. Nejmar je sa leve strane ušao u šesnaesterac Meksika i dodao loptu na drugu stativu gde je prihvatio Firmino i pogodio prazan gol.

85. minut - Izlazi Kutinjo, a umesto njega je ušao Roberto Firmino.

82. minut - Desetak minuta mirnije igre bez većih uzbuđenja.

68. minut - Vilijan je probio po levoj strani i krenuo ka šesnaestercu, a zatim dodao Nejmaru koji je dobro šputirao, ali je Očoa još jednom dobro intervenisao.

65. minut - Lozano je ubacio loptu sa desne strane u šesnaesterac, ali nikoga nije bilo na drugoj stativi.

63. minut - Snažno je šutirao Vilijan, ali Očoa ponovo uspe va da sačuva mrežu Meksiku.

61. minut - Vela je odlično šutirao sa ivice šesnaedsterca, ali je Alison sjajno reagovao i izubacio loptu u korner posle kojeg nije bilo uzbuđenja pred golom Brazila.

60. minut - Poslednja izmena u Meksiku. Izašao je Čičarito Ernandez, a umesto njega je ušao Raul Himenez.

59. minut - Paulinjo je u šesnaestercu šutirao sa desetak metara, ali je Očoa još jednom uspešno intervenisao.

55. minut - Teren je napustio Edson Alvarez, a u igru je ušao Džonatan Dos Santos.

51. minut - Brazil je poveo sa 1:0. Vilijan je ubacio loptu sa leve strane na peterac, Žesus je zakasnio, ali je Nejmar bio na pravom mestu i pogodio za vođstvo Selesaa.

50. minut - Odlična prilika za Meksiko. Hesus Galjardo je možda mogao još da vuče loptu, ali je odlučio da šutira sa 16 metara. Lopta odlazi preko gola.

48. minut - Brazil je prvi zapretio u drugom poluvremenu. Kutinjo je posle solo prodora šutirao u levu stranu, ali je Očoa još jednom uspešno odbrani osvoj gol.

46. minut - MIguel Lajun menja Rafaela Markeza u reprezentaciji Meksika.

DRUGO POLUVREME

POLUVREME

45. minut - Opao je tempo pri kraju poluvremena i nije više bilo uzbuđenja.

40. minut - Nejmar je izveo slobodan udarac posle faula, a njegov odličan šut završio je malo iznad gola Očoe. Ubrzo je Vilijan uspeo da ubaci loptu na peterac, ali je Očoa dobro pratio akciju i uhvatio loptu.

33. minut - Nova opasnost pred golom Meksika. Žesus je posle solo prodora uputio veoma dobar šut, ali je Očoa još jednom odbranio i otklonio opasnost.

27. minut - Sada je Brazil u naletu. Ubačena je lopta sa strane u šesnaesterac, na odbijenu je naleteo Žesus, ali je njogv pokušaj blokiran. Odmah potom je probao i Kutinjo, ali je šutirao preko gola.

25. minut - Nejmar je napravio slalom kroz odbranu Meksikanaca i šutirao, ali Očoa uspeva da odbrani.

22. minut - Herera je primio loptu na ivici kaznenog prostora i šutirao iz veoma dobre pozicije, ali je njegov pokušaj izblokiran.

18. minut - Meksiko dominira u prvih 20 minuta, Lozano je šutirao iskosa sa desne strane, ali je njegov pokušaj blokiran.

15. minut - Lozano je ubacio loptu sa desne strane, ali nikog nije bilo na drugoj stativi.

13. minut - Meksiko ima inicijativu, ali bez konkretnije šanse.

9. minut - Korner za Meksiko izveo je Vela, izgledalo je na trenutak da će biti opasno po gol Brazila, ali je Čičarito bio u ofsajdu.

5. minut - Prvi pokušaj Brazila, Nejmar je šutirao sa oko 20 metara, ali je Očoa zaustavio njegov šut.

2. minut - Meksiko je prvi pokušao da zapreti, ali je šut Lozana izblokiran. Meksiko je dobio kroner, ali nije bilo opasnosti po gol Brazila.